1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy 'Akvaryum Dekoru' Yapmak İstiyorum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde kerem11 tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Dıy 'Akvaryum Dekoru' Yapmak İstiyorum

Kerem bendemi sorun var bilmiyorum ama resim göremiyorum. Birkaç renk alasanda olur sadece mavi hoş durmayabilir. Mesela, gri,kahve, yeşil, mavi, bunları öyle bir uygulayacaksın ki sanki orası yıllardır suyun altındaymışta o hale gelmiş gibi bir his verecek. Diyeceksin arkadaş bu kadar ballı ballı anlatıyorsun enden yok bir arka fonun, Bizimkisi üşengeçlik bu saatten sonra :D :F

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Resimlerde bence bir sorun yok ben görebiliyorum. :D Şimdi 12 saat sona yani gece 3 te su fışkırtacağım yarın 1 katta daha yapacağım değilmi ? . Renk şimdilik mavi aldım ama sonra alabilirim başka renkler daha ayrıca önerdiğiniz derzi 3 kilo aldım açıkta varmış Yetmez biliyorum daha alacağım.

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Güzel olmuş, Ellerine sağlık Kerem, şimdi kurusun gece hafiften bir su sık. Sabah tam kuruduktan sonra diğer katı at.

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    2.Kattan sonra boyayla hacim verip üstüne boyayla karıştırıp son katımı atacağım.

Yaptıgım derz kurumaya başladı ama üzerinde parmağımı sürtüğümde ufak derzin tozu geliyor.Bir sorun yoktur umarım .

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık güzel olmuş.:) Toz gelir sorun yok. Güzel bir yıkarsın en son arka fonu.

kerem11 bunu beğendi.
  6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Hım sorun yok yani . :D Ben birşey soracağım kurudu ,şuan ama ben 2.katı şimdi yapsam olmazmı ?
    Yarın sabahtan akşama kadar işte olacağım.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yap elbette sorun yok. Sonra güzel bir kurumaya bırakırsın.

kerem11 bunu beğendi.
  8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Yarın bütün gün 24 saat falan kurumaya bırakacağım.

9. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Kerem bey, şimdi yapmanız gereken derz dolgusu hazırlayıp fırça ile strafora uygulamak benim tavsiyem biraz sulu uygulaman 2-3 kat atman sulu olmaz ise strafora verdiğin aralıkları doldurur ve istediğin görüntüyü elde edemezsin Şimdiden Kolay gelsin.

10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Derz 2. katıda yaptım bugün 24 saat kurumaya bıraktım şimdi boyayla derzi karıstırıptamı sürcem yoksa direk boyayla boyayıp siyah boyayla hacimmi vereceğim.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Boya kullanacaksın sadece Kerem.

kerem11 bunu beğendi.
  12. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Arkadaşlar straforun arkasına yapmadım .Olmayacak değilmi olursa silikon tutmaz diye düşünüyorum.Ve hesaplamadığım bişi var strafor akvaryuma girmiyor nasıl yapacağım.

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Boydan ölçüp kesmemişmiydin Kerem? Alacaksın bir testere eline keseceksin eğer ölçüp biçmediysen başta.

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Arkadaşlar arka fonum arkavaryuma girmediği için kesmedim ve nedense benim fon elimle tuttuğum yerler dağılmaya başlamıştı.Bende akvaryumun için ypmaktan vazgeçtim.Ve kendimce bir çözüm ürettim straforun akvaryumun arkasına monteledim ve beyaz led ile aydınlattım sizce nasıl olmuş ?

15. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Resim görünmüyor.

16. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Düzenledim şuan görünüyor olması lazım.

17. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

İlk gördüğümde içinde sanmıştım güzel görünüyor ama arka cam yosunlaştığında bu görüntüsünü kaybedecektir onun için arka camı temiz tutmak gerekiyor..

18. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Hoş olmuş. Suyun içinde olsa daha hoş olacaktır tabiki. Bir daha bu tarz birşey yapmak istersen eğer doğala yakın şekiller ver. Mağara gibi, çatlak kaya gibi vs. İnternette bir sürü örneğini görebilirsin. Bu şekil, tuğla duvar gibi hoş fakat akvaryuma uygun değil gibi geldi bana. Bir noktada fotoğraf çekerken makineyi akvaryumun ne üstünde ne altında tam ortasında tut. O zaman daha güzel kareler yakalayabilirsin.

kerem11 bunu beğendi.
  19. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar ve öneriler için açıkcası internette araştırma yaptım ama o dekorları büyültüp uygulayamadım , bende o yüzden kendim doğaçlama olarak yola çıktım ve böyle oldu .Fotoğraf makinemde 7 mp o yüzden görüntü hoş yakalayamadım.Ama akşama karanlıkta ışıkları açıpta çekeceğim o zaman daha güzel görüntüler ortaya çıkacağından eminim. =)

20. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Google görsellerde DIY aquarium background yazarsan sana fikir verebilecek ve kolayca yapabileceğin bir sürü fotoğraf görebilirsin.

DIY aquarium background - Google'da Ara

Sayfayı Paylaş