1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy Akvaryumlarım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde bycan tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Yaşın faydaları boş durmak yok çalışmaya devam.yeni yaptığım akvaryumlar silikondan dolayı korktuğum için aleminyum köşe bent cevreledim.Ama bayağı yoruldum.

akvaryumlara su bastığım küçük su motoru

benim muz ağacım.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özcan abi ellerine sağlık çok temiz işcilik çıkmış kutlarım. Muz ağacı muz veriyor mu ? Bu arada bu güzel görüntüler bu konuda heba olmasın müsadenle bölüp ayrı konu yapalım. burda:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tertemiz işcilik olmuş tebrikler. Sağlıklı canlılar beslemeni dilerim Özcan abi.

Sanırım ben biraz erken bunalıma girdim. gizli: 40 yaş sendrumu derler ya işte ben o sendruma erken kapıldım sanırım. Yaşlılık korkusu var fena şekilde üzerimde. dön:gif :)

Bu arada diğer konudan ilave olarak, Temel abi, biz kara lahananın sapına kerem derdik. Sizdede keremmi derler ? Hatta az dayakyemedim kerem yemek için elin bahçesine daldığımda. :D

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi çok güzel akvaryumlar yapıyorsun valla. :) Temiz çalışma güzel olmuş, ellerine sağlık. Paylaşım için teşekkürler. saygılar:gif

5. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Yok Temel hocam orsı hava akımının çok olduğu yer. Kayın birader dikti yiğenim yesindiye şimdi haftada bir gece gelip muz takıyor :D bizim herifi kandırıyor daha hala dayısının taktığını uyanmadı.ama baba toprakları burası gerçekten çok bereketli ve ben 2,5 merteden su cekiyorum yazın da aynı.burada yaşamak için elinden her iş gelmeli. huh:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi akvaryumlar çok şık gözüküyor.. Gıcır gıcır valla.. Geniş tutmanda iyi olmuş.. O akvaryumlar hangi canlılara ev sahipliği yapacak acaba , ipucu yokmu saat:gif

7. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Volkan hocam büyük karides tankımın altındaki boşluga yaptım piyasadan biraz java moss topladım akvaryumların yerleştirdikten sonra resimleyeceğim Mavi karides-yeşil karides ve meksika karidesleri bırakacağım.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi mavi karideslerin olayını biliyorsundur umarım.. Mavi karides yavrularıda şeffaf doğup şeffaf halde erişkin hale geliyorlar.. Mavi rengini alması için insan eli değmesi gerekiyormuş.. dön:gif Yeşil karideste başarılar dilerim abi.. Çok sinir bir karides türü gerçekten.. Tamer abi , Emrah , Türker , ben (başka kimse almışmıydı hatırlamıyorum) almıştık 20'şer tane ama hiçbirimiz yaşatamadık.. En uzun bende 2-3 tane kalmıştı ondan sonra onlarda yalan oldu.. Hele ki bitkili akvaryumda görmek neredeyse imkansız.. Tank yeşil onlarda yeşil olunca gözleri bayağı bir zorlamak gerekiyor.. Ama sadece jawa moss olursa ve tank boş olursa görme oranı yüksek tabii ki.. Kolay gelsin abicim şimdiden..

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi tebrik ederim.

10. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Her şey çok güzel Özcan bey,
    Bu arada o güzel ortamda 58 yaş,bu kalabalık ve keşmekeş içindeki İstanbula göre 35-40 yaş arasına anca denk gelir herhalde :helalolsun:

11. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan Hocam maşallah elinizden her iş geliyor. :helalolsun: Özcan Hocam biraz mavi ve yeşil karidesler hakkında bilgi verebilirmisin? aha:

12. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Murat şu akvaryumları hazırlıyorum akşam görüşürüz

13. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Offf en sonunda akvaryumları yerine koydum ama bayağı yoruldum geriye içlerini düzeltmek kaldı en zoruda o,malzemeleri tedarik ettikce akvaryumlar ortaya çıkacak.Arkadaşlar ben akvaryumcu değilim.sadece ve sadece hobiciyim ihtiyaçlarım için sitelerde katil salyangoz satıyorum.Bunuda herkes yapıyor gibime geliyor.yinede akvaryumcu olmadığımı tekrar belirtmek istiyorum.

14. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Daha önce kurduğum ve içinde full albino platium akvaryumum hazırlanışı ve Tamer tavsiyesiyle aldığım dip çekim aparatı :basardim:

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dıy Akvaryumlarım

Ne diyelim Özcan abi helal olsun. Ellerine sağlık süper olmuş. :cicek:

16. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Dıy Akvaryumlarım

Harbiden nutkum tutuldu Özcan abi, alkışlamaktan başka seçeneğimiz yok. Bravo. em34: em34: em34:

Benim evde bu kadar akvaryumu düşünemiyorum, anında akvaryumlarım ile birlikte kovulurum.... smiley18.gif

17. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi harika bir iş çıkarmışsın valla süper akvaryumlar olmuş tebrik ederim.Saygılarımla

18. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Dayanamadım Murat hocam 50 sinde evlendim :basardim: haha:ev 5+1 elbette bana ait bir çalışma odası ve kapattığım bir balkon olacak her şeyi ile bana ait sıkan girsin odama.onun için salondaki büyük akvaryumun altındanda faydalandım . :F Ne yapayım hanım-oğlum ve akvaryumlarım onları ve sizi :hepiniziseviyorum:

19. sadiksena

sadiksena

İsim:
    SADIK SENA YEŞİLYURT
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan Abi akvaryumlar harika olmuş.Bitkili tankınada bayıldım. Müsadenle bir sorum olucaktı; bu dip çekme aparatından verim alabildin mi? Ben bahçe hortumu kullanıyorum. Evde 4'ü benim 1'i ev arkadaşımın 5 tank var ve hepsinin bakımını ben yapıyorum. Bahçe hortumuda bazen çok zorluyor. Böyle bir aparatın işimi kolaylaştıracağını düşünüyordum. Tavsiye edermisiniz?

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Dıy Akvaryumlarım

Özcan abi tebrik ederim. Temiz işçilik ve temiz üretim çıkmış ortaya.

Sadık abi soruna ben de şahsi olarak cevap vermek isterim. Senin söylediğin bahçe hortumu yöntemini ben de kullanıyordum. Dediğin gibi zahmetli oluyordu ve açıkçası pek verim de alamıyordum. Ama buna benzer bir aparat aldım ben de. Şimdi dip çekimlerinden zevk alıyorum. Sende tereddüt etmeden bir tane bu aparattan bul derim.

Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş