1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy co2

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde camfaus tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Merhaba ben dıy co2 kullanıyorum. cıkış borusunu iç filtrenin vana çıkış yerine taktım co2 suda daha çok kalsın diye ama bu seferde su yüzeyinde toplu iğne başı kadar kabarcıklar oluyor su yüzeyi tamamen bu şekilde kaplanıyor. c02 kesince ise kabarcıklar kayboluyor neden bu şekilde olur?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Filtre çıkışını mümkün olduğunca aşağıya indirmen gerekiyor, su yüzeyine yakın veriyorsun sanırım.

3. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Su yüzeyine yakın sayılılır ama çokta yakın değil. Co2nin suda yüksek çözünmesinden olabilir dediler ama bilemiyoru tabiki

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Çözünen Co2 su yüzeyine baloncuk bırakmaz, yani tabanda baloncuklar başlar su yüzeyine gelene kadar kaybolur.

5. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Anladım murat bey. Ozaman filtre çıkışını mümkün olduğunca aşşağıya indiricem. Birde ışık kombinasyonunu sormak istiyorum.

önde silvinia grolüx 18w orata 2adet pet gardenin kendi taktığı 2x20w adlarını bilmiyorum mavi ve gün ışığı renginde en arkada t5 bu kombinde glossolar tutundu ve yeni yeni yayılmaya başladılar sizce kombinasyon nasıl. Ortada adını bilmediğim 2 ışığın birini osram 18w diğerini ise ya phlips dhligte yada aqurella 18 w çevirmeyi düşünüyorum. bunların dışında nasıl bir kombin uygulayabilirim.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Pet gardenin sattığı floresanların ne olduğunu bilemem.

Yapacağın kombinasyon.
    1 Grolüx, 1 Aquastar/Aquarelle 10.000 kelvin, 2 Slyvanina 865 veya Philips 950 veya 965 olabilir...

7. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Ankarada Florasan nerden alabilirim

Ankarada Grolüx, Aquastar/Aquarelle 10.000 kelvin, Slyvanina 865 veya Philips 950 veya 965 tip florasanları en uygun neredebulabilirm.

Sayfayı Paylaş