1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy Ev Yapımı Co2 ve Tarifi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde cirol tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Teşekkürler temel hocam burası akvaryumportalı destek alabilecek gerçekten çok güzel üstadlar var.İnşallah yakıntı tüpüde alırız.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sistem başladı volkan hocam saati'de tutturdun tebrik ederim.10 saniye bir kabarçık çıkarıyor.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kabarcık ayarını nasıl yapmak gerekir yani kaç saniyede bir ?

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Hadi gözün aydın :) Dahada hızlanıcak o sistem ama kulağını falan kapağın bağlantı kısmına bi yaklaştırıp bak istersen.. Ses var mı yokmu dinle.. Çünki daha fazla baloncuk çıkması lazım..

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Volkan hocam şuan 5 ile 6 saniye arası kabarçık çıkarmaya başladı.Kabarçık tek çıkmıyor sayı fazla

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hadi hayırlı olsun İsmail abi. Bende tairfi aldım not ettim bir kenara. Vortex yapımlarını araştırıyorum. Bari o kadar uğraşıyorum Co2 suda tam çüzlsün yani...

Ellerine sağlık bu arada paylaşım için...

cirol bunu beğendi.
  7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Dakikada 32 baloncuk bırakıyordu benim yaptığım ve fazla geldi akvaryumuma baya

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Şuan sistem aktif çalışıyor ama dakika da kaç kabarcık çıkarıyor bilemiyorum,saymayı gözüm kesmiyor.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Özgür sen 2 şişe yapmıştın yanılmıyorsam.Burda İsmail'de çıkan kabarcık sayısı ile sende ki kabarcık sayısı bir değil.. İsmail abin direk tanka veriyor co2'yi ve hava taşında parçalanıyor.Su yüzeyine çıkana kadarda sürtünmeden dolayı bir miktar çözülüyor. Mayalı sistemin çift şişe yapılmasının bana göre bir avantajı yok.Malzemeyi abartmadan kullandığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Volkan hocam şuanda düzenek sürekli aktif çalışıyor,bu durum iyi değilmi?

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Olayımız budur zaten.. Sürekli çalışması ve 2-3 hafta seni götürmesi gerektiğidir.. Bugün yarın bitkilerinde ki değişimi sende farkediceksin.. :) Sonra ver elini tüp , gelsin makas gitsin makas , birde bitki ilanı verdin mi olursun bitkici İsmail :)))

murer bunu beğendi.
  12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Peki co2 ph düşürmesine neden olmuyor mu ? Çift şişe kullanmadan sadece direk suya vereceğim tek şişeden. Sizce nasıl birşey ortaya çıkacaktır anlayamadım hala... : )

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Tabiki, fazla Co2, pH'ı düşürüp salınımlara neden olacaktır.

Mayalı sistemi zaten tek şişeden veriyorsun Doğuş, Öteki şişeler mayayı ve şekeri eritmek için kullanıyorlar.:D

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Daha önceki konularda şöyle birşey oldu murat abi mayalı Co2 şişesinden akvaryum suyunun bulunduğu şişeye aktarılıyor bu orada saniyede kaç kabarcık çıktığını hesaplıyor galiba sonra o su şişesinden akvaryuma co2 gönderiliyor akvaryumdan gelen hortum 2. şişede suyun içerisine akvaryuma gidecek hortumda sadece orada kalacak şekilde yapılıyor. Sanırım sayaçlı bir sistem oluşacak hemde daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Damla sayaçlı sistem yapıyorlar, artı emniyetli oluyor ama kocaman bir şişede gerek yok , eczaneden alacağın bir tane enjektörle yaparsın damla sayacı.

16. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İçerisine biraz su koyup tam anlayamadım enjektör işini abi. enjektörün ucuna hava borusunu taktım. o co2 mayalıdan geliyor ondan önce vana ve check valfte hazır. Sonrasında ne gelecek ?

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Uğraşma al bir tane damla sayacı 5 TL Doğuş...

18. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Tamam Murat Abi. : ) Ama dıy ile daha güzel co2 fikirlerim var ama olmadı onuda alırım sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş