1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy Küp Nano Reef Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde veysel tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    DIY küp nano reef akvaryum kurulumu başlıyor sonunda. Bütün arkadaşlara merhaba, iş güç bir türlü kendimize gelemedik, erteledik durduk. Akvaryumu yoğunluktan tam işleri hafiflettik yoğunluk bitti, protein skimmer motoru bozuldu, ben de tekrar nano reef akvaryuma dönüş yaptım, cam kestirdim küp nano gibi bir şeyler yapmaya çalıştım. Elimden geldiği kadarıyla silikonları biraz bulaştırdık sağa sola ama en azından kaçırmıyor. Dün su tuz derken akvaryumu aktardık nano akvaryuma, bakalım nano reef kurulumu nasıl olacak. Başarabilecek miyim merak ediyorum.

DIY Nano Reef Akvaryum Kurulumu Ölçüler

Nano reef kurulumu ölçüler 35x40x35h.

Malzemeler 600 litrelik şelale filtre, 15 w termostatlı ısıtıcı, şimdilik 2x3 w power led pazartesi 6x3 w olacak 1 metre mavi şerit led 1 m 14.4 w iyisinden aldım.
    bacteri kültürü, tuzum reef tuzu, kayalar, kum akvaryumdan, bide vitamin.

Bu arada üst kapak yan, arka kapak yapım aşamasında bitince onuda fotograflarım.

Canlılar 2 ad.palyaço
    1 ad. damsel
    2 ad.conch

Resimleri ve videoyu ekliyorum. Önceki nano reek kurulumu konumun üstünden devam etmiştim, oradan cevap arkadaşlara teşekkür ederim.

002.JPG

008.JPG

010.JPG

004.JPG

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
    Alparslan, YIKIKTEMO ve brkfrt bunu beğendi.
  2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Çok güzel olmuş, başarılmaması için hiç bir sebep yok. Ben de 10 litre ile devam ediyorum. Bu arada vitamini bir daha ki alışınız da ''hepargrizovim'' olarak alırsanız daha iyi olur. Sizin aldığınız yine deva'nın ama B vitamini ağırlıklı olanı.

veysel bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aradım vitamini o adla bulamadım müdavili buymuş bir daha notlarımda var bulup öle alıcam. etrafının düzenlemesi daha bitmedi kapak felan onları ve ışıklandırmayı tamamlamak için sabırsızlanıyorum, benimde hoşuma gitti şık durdu bana göre önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Özellikle bütçe sıkıntısı yaşanıyorsa nano gerçekten güzel oluyor ama nanodan kastım 50 litre ve altı. Ben şahsen 300litrede yakalayamadığım görüntüleri 10 litrede yakaladım ve gayet memnunum. Power led konusunda öneri verebilirim, benim yükseklik 20cm ve 8x1w power ledler çok fazla geldi hatta anemon rahatsız oldu diyebilirim. sizin 3W sorun yaratmaz umarım.
    Vitamin için bana da öyle demişlerdi ama ben güvenmeyip içeriği okuduğumda anladım ve kontrol ettirip diğer ürünlerini buldum. İsmi değişen epargriseovit, hepargriseovit oldu. Çok aşırı bir fark yaratmaz zaten ben aklınızda olsun diye söyledim. Diğer konunuzda dalga motorunu gördüm, dalga motoru az gelmez de bu hacime fazla gelmesin? 700-1000L/H araso motorlara bakmanızda fayda var.

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Netten sipariş verdim artık yola çıkmış, fiyatı uygun geldi deneyelim bakalım sonuç ne olacak.

brkfrt bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun sade bir kurulum olmuş ve büyük eksikler görünmüyor. Doğru bir aydınlatma ileride planlanırsa olası yosun sorunları yaşanmaz. Benim dikkatimi su hareketi olmaması çekti. Şelale filtre illaki biraz yapıyordur ama yüzeyde sanki durgun gibiydi, oksijen nasıl sağlanıyor, şelale filtreden gelen su yüzeye daha yüksekten düşerse oksijen açığı karşılanır ama videoda su çarpmadan düşüyor gibi, bu durumda oksijen sıkıntısı yaşanır. Buna bir çözüm bulmak lazım veya ben videoda böyle anladım.

veysel ve brkfrt bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    evet abi, su değişimlerini 4 gün de bir yapmayı planlıyorum, suyu da sizin dediğiniz gibi biraz daha aşağı çekmeye çalışırım, filterin dalgalanması da fena değil videoda pek belli olmuyor ışıklandırmadan dolayı, daha sonra arkaya elimde pleksi çok şelale filtre yerine 12- 15 litre hesapladım bugün şelale filtre çalışma prensibi ile daha geniş bir alan yapmayı planlıyorum hava taşlı ps var elimde küçük toplamasa bile hava vermesi açısından onun içine saklayabilirim diye düşünüyorum ama portaldaki fikirler çok önemli benim için çizimini karaladım bakalım kağıda yapabilirsem resimlerim, aydınlatma ptesi sipariş verdim 4 adet daha 3 w power led geliyor.tadilden sonra etrafını ve aydınlatmayı fotograflarım bitmiş hali ile teşekkürler.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abi yeni kurulumun hayırlı uğurlu olsun.Akıntı konusunu aslında o almak istediğin dalga motoruyla halet derim fiytıda uygunmuş 11 tl resimde ki değil mi ...:)

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Doğru Alparslan, Ankara da 35 tl fiyat çektiler, nette 11 tl 8 gün indirim varmış, 30 tl lik alış veriş yaptım elyaf felan filan ihtiyaçlardan hepsini hallettim sayılır.

Alparslan bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava taşlı ps her durumdaa çalışsın, oksijen artısı dahi kayda değer bir artıdır. Dediğin gibi su değişimlerini damacana veya iyi RO su ile düzenli yaparsan göreceksin en küçük bir sorun yaşamayacaksın.

veysel bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hiç düşünme al derim...:)

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Suyum ro abi ama şirkette içme suyu olarak kullandığımız ro bir de ana girişte yumuşatma cihazı var akvaryumlar için uygun mudur bilemiyorum.

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Bahsettiğiniz indirim olan siteyi bana özelden yazabilirseniz sevinirim.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İçme suyu için hazırlanan RO cihazlarında yumuşatma, tatlandırıcı gibi filtreler kullanılması aslında pek uygun değil. Zaten damacana kullansan bile hacim düşük olduğu için fazla masraf olmaz diye düşünüyorum. Fakat, dilersen bu suyla da biraz ilerleyip durumu tecrübe edebilirsin.

veysel bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    özel mesaj nasıl yazacağım yeni gördüm kusura bakmayın yazmaya çalışayım bakalım.

brkfrt bunu beğendi.
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abi o siteyi bana da öm atarmısın başka neler varmış bakayım...:)

veysel bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Arkadaşlar elimde 2 adet chromis var. Almak isteyen olursa Ankara dan ortak noktadan elden ücretsiz olmak kaydıyla vermek istiyorum, yoksa akvaryumcuya gidecek, hiç olmazsa hobici arkadaşlara gitmiş olur.

Saruman ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    fotograf çekemedim ama aydınlatmaya 3 adet daha 1 i mavi olmak üzere power led ekledim. sayı 5 oldu ama ışık az geliyor gibi sanki, pl ampül eklesem olur mu arkadaşlar 1 adet sıkıntı olur mu aydınlatma önerileriniz nedir acaba, benim ledler resimlerdeki gibi 220 v direk çalışıyor, sürücü falan yok.

Ekli Dosyalar:

• 010.JPG
      010.JPG
      Dosya Boyutu:
      54,1 KB
      Görüntüleme:
      246
  19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Veysel abi O aydınlatma lar pek verimli değil başın ağrıyabilir ileride eğer aldığın yere iade etme şansın varsa iade et. 18 tane 1w beyaz 18 tane 1w mavi koyarsa güzel sonuç alırsın yada mavi yoğun istiyorsan mavi sayısını arttır.

veysel bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    pazartesi bakalım ne yapalım, pazartesi ye kadar nöbetteyim kapağı bi bitireyim nasıl olacak teşekkürler.

Sayfayı Paylaş