1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy yapımı hakkında

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde expe tarafından 30 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Dıy yapımı hakkında bir rica...

Merhaba arkadaşlar ben bu dıy yapan arkadaşlarımdan ve abilerimden ricam olucak.
    Mesela bir protein skimmer veya armatür gibi şeylerin yapımı forumda mevcut.Yani bakarak kendimiz yapabiliriz.Ama en büyük sorun benim için ve diğer arkadaşlar içinde aynı olduğunu düşünüyorum,diyelim ki bir armatür yapıcaz forumda orneği olanı mesela nerden bulucaz bu malzemeleri.Forumda bunlarıda belirtirseniz cok daha iyi olucağını düşünüyorum.Bu benim nacizane fikrim.
    :(

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
  3. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Abi ne yaptın yaa illa kafamamı vurucaksın:D
    Abi sana lafım yok zaten hem günahımı alma ben senin armatür yapımına bakmıştım zaten.Benim düşüncem bütün dıy konuları hakkında.
    İşallah yaza doğru bitkili akvaryumumun yanına birde tuzlu su akvaryumu ekliyeceğim.Bu yüzden şimdiden araştırmalara başladım.Umarım bana yardımcı olursun armatür konusunda.pardon:gif:D
    Gerçi maddi olarak cok düşündürüyo nasıl kalkıcam altından bakalım...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bazen malzemenin temin yerini yazmakta fayda etmiyor çünkü malzeme temini şehir şehir değişiyor. İstanbul'dan ahkam kesmek kolay oluyor. Üstelik inanır mısın DIY yapımlarda detaya dibine kadar inen tek siteyiz ama o bile yetmiyor işte.

Malzemeyi kargolamak lazım, hatta belki de ne yapacaksa üye yerine yapmak lazım, hatta ve hatta gidip çalıştırıp dönmek lazım. :D

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yaptığımız dıy projelerin hepsi hobiye katkı sağlaması açısından, inciğine, cinciğine kadar malzeme tedariklerini yazmışızdır.

Hatta ve hatta, son yaptığımız sosyete işi kırmızı boncuk protein skimmeri bile, Portal ailesine katılmış olan kişilere yaptırdığımız kalıbı bile kullandıracağımızı açıkladık.

Uzun lafın kısası, burası Akvaryum Portalı ve biz;

:aha:

6. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Ya abilerim siz şimdi beni bitirdiniz, gelmeyin bu kadar üstüme:D
    Bilen ve anlıyan için kolay böyle yaptık şöyle yaptık demek, gerçi şimdide siz bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp der lafı ağızıma tıkarsınız.Ama tanışırsak bir gün biyerde sorucam hesabını:F
    Not (Saygıda kusur etmek istemiyorum sakın yanlış anlamayın.Muhabbetiniz haşuma gittiğinden böyle konuşuyorum abilerim.Haddimi aştıysam kusura bakmayın)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Beceriksizliği atacaksan üstünden o zaman Emre.:F İşin bir ucundan tuttuğun zaman, becerinin en iyisi gelecektir yorma kafanı, takıldığın yerde biz ne güne duruyoruz.;)

8. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Yaza işallah abi ben biraz takıntılı bir adamım aslında elimden herşey gelir.sadece mazemeleri bulma konusunda sorun yaşarım.O da işimden dolayı gezmeye fırsatım olmuyor.Sabah 9 akşama 9 calışıyorum.Genelede pazar bile calışıyorum.Bu yüzdende gezip araştırıp bulamıyorum.Ama dediğim gibi yaza maviye geçiş yapabilirsem sizi cok rahatsız edicem siz hiç merak etmeyin.:cicek:

Sayfayı Paylaş