1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy Yavruluk Maliyetsiz

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde fth-94 tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

Can sıkıntısından ne ypayım derken önceden yapmış olduğum yavruluğu paylaşmak istedim. Sarı prenses beslerken yavruluklar yetmiyordu maşallah... :)

Gerekli malzemeler;
    1 adet saralle kutusu (Şeffaf)
    1 adet lehim makinası - Çivi - İğne

Öncelikle saralle kutumuzun dışında jelatini varsa güzelce soyuyoruz. Daha sonra lehim makinası, çivi veya ısıtılmış iğne ile bolca delik açıyoruz. İşte bu kadar yavruluğumuz hazır.

Yapımı oldukça kolay ve maliyetsiz. Herkesin yapabileceği bir yavruluk. Oldukçada kullanışlı. Tamamen suylada dolsa plastih olduğu için batmıyor. Ağzınıda kapadıkmı tank gibi oluor maşallah. Gidip 5-10 liraya yavruluk almaktansa bunu tercih ederim. Görüntüyse görüntü, kullanış kullanış.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bence ona gerek yok. Uretim akvaryumum vardi eskiden platy icin alt tarafinda sinekli vardi biraz daha kalini. yani yavrularin gecebilecegi sekilde. Onlar 3 cm yukaridan ve 3 cm asagidan kapliydi tamamiyle yani 50 cm akvaryumda uste 3 cm yer kalacak sekilde alttan sineklik yapistirilmis en alttada 10 cm bir yer vardi. buyuk baliklar gecemiyordu. Canli doguranlar ilk dogduklarinda ustlere dogru gidiyorlar sonrasinda ise saklanacak yerlere yoneliyorlar. Boyle bir sistem cok guzeldir. Hem dogal hemde rahat denilebilir. Boyle topla soyle olsun boyle olsun zor. Malavilerdede agizda kulucka yapanlarda birakin kendisi cikarsin. Sonrasinda bulur o akvaryumda saklanacak yer zaten 3-4 gun sonra yememeye basliyorlar. Karar sizin. : )

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Doğuş abi ben bunu malawide kullanıyordum. Canlı doğuranları zaten yavruluğa almıyorum akvaryumda kendi işlerini hallediyorlar. :)

Zaten ben burada canlı doğuranlar - malawiler vs. vs. için diyede belirtmedim. Amacımız dıy yavruluk yapmaktı. Dıy'daki amcımız nedir ? Akvaryum hobisini en ucuza yaşatmak. Buda tamamen dıy. Gidip 5-10 liraya yavruluk alıncağına maliyetsiz bir yapım. Yani amacımız canlı doğuranların kaçması, malawilerin yavrularını kendi salması değildi :)

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Maliyetsiz mi sarelle kaç para biliyor musun?:D

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Fatih bende destek cıkmak için üretim akvaryumu tasarladım. : ) O kadar dıy ile ugrasacaklarına sadece yem verirler malawi üret canlı doğuran üret herşeyi üret. Sadece üretim akvaryumu. Arada toplarsın satarsın. Onlar damızlık olmus haberın yok. Tam üretim için. Bizim eski evde 4 tonluk bır mazot deposu vardı. Bır ara heveslenmıstım orada üretüm yapıyım diye. Her taraf metal. Paslanmaz boya oraya boyle bır sıstem yapacaktım taşındık gittik. Bendede hayal olarak kaldı. Onlar akvaryumdada o kadar gelıseceklerını sanmıyorum dogrusu üretim akvaryumu dediğin gözle tutulur olmalı. Bende üretim yapacaklara bir yardımım olsun istedim Fatih kızma hemen. :D

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Doğuş abi kesinlikle kızmadım. Ama bunu ayrı bir konu olarak açabilirdin. Burada yapılan yavruluk. Amaç yavruların kaçması-büyümesi, üretim akvaryumu yapmak değil. Anlatmak istediğim bu. Buradaki amaç yavruluk yapmaktı. Amaçta gerçekleşti. Bence mesajının yeri burası değil :)

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sende haklısın Fatih ama bende şöyle düşündüm. Biri yavruluk yapmaya karar verecek canlı doguranlar için benim yaptıgım gibi birseş yaparsam daha iyi olur diyecek o kararı onlara bırak sadece bu dıy yavrulugu biraz geliştirilmiş gibi düşün insanlara yardım oluyor böyle daha kolay gibi geldi.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Tamam tamam anladım sende farklı düşünmüşsün bende bir önceki mesajımdaki gibi düşünmüştüm :)

Sayfayı Paylaş