1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Daha Yolun Başında Deniz Akvaryumu Kurulumu 190x90x50..

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Erdem. tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Evet değerli forum sakinleri, bu yolun daha başındayken yaptığım 3. deniz akvaryumu kurulumu. Yine bir akşam saati kaşıntı geldi ve profil sehpası ayrı, mobilyası ayrı, akvaryumu ayrı olan tankımdan bir anda vazgeçtim. :) Aslında en başından beri şu an ki yerde gözüm vardı :D yeni deniz akvaryumum 190x90x50 ölçülerde.. Sözü uzatmadan beğenilerinize sunarım..
    Detaylar;
    Camlar 15mm Ön ve Yanlar extra clear,
    Mobilya; Ağaç iskelet üstüne likra capuccino kaplama, Ön, Sağ ve Sol sabit. Kontrol arka kapaklardan,
    İniş; Arka kutu 4x50'lik,
    Arka Fon; Siyah likra (yanlış hatırlamıyorsam)
    Sump; Canlı Kaya bölmesi dahil 3 bölme.
    Yeni kurulum için silikat reçinem değişti, CaribSea Special Greate (6x9kg) hazırda, ELOS tuzum hazırda beklemekte. H.sonu bizimkiler Pazar günü suyunu doldurmaya başlayacaklar bende geldiğimde tuzu eritip kaya aktarımını tamamlamayı düşünüyorum. Bir önce ki Kurulumumdan ortalama 300lt suyumu ayırdım bu kurulumda yeni su ile mix yaparak döndürmeye başlıycağım.
    Balıklarımın geçici istiraatgâhı; :)

Şu an deniz akvaryumu kayalarımın pozisyonu;
    Buda mesai saatimden bir kare; temo18

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun,
    içi balık mercan dolsun.
    Yeni tank çok temiz yapılmış gibi duruyor, iyi günlerde kullanın.
    Balıkları ne kadar süre misafirhane de tutacaksınız. ?

3. Ayrı olan kasayla sump arasında hergün 5'er litre su transferi yapıyorum, umarım yeterlidir. Birde benim siz değerli arkadaşlarıma ve büyüklerime sormak istediğim; Seramik kayalarımın üzerinde oluşan kahverengiliği fırçalayarak bertaraf edip, yeni kurulumumda sıfır gibi olmasa da yeniden başlatmak istiyorum bu süreci. Bu konu da değerli düşünce ve fikirlerinizi rica ederim..

4. Teşekkür ederim Bülent bey. Balıkları mecburi olarak en geç Perşembe yada Cuma günü kavuşturucam yeni ortamlarına.

BulentS bunu beğendi.
  5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Siz kayaları yeni tankınıza koyunca diatom süreci ile o kahverengilikler tekrardan oluşacak.
    Aslında çok önemi yok temizlemenizin. Gücü başka tarafa harcayın bence.

6. Bülent bey aslında şöyle, eski Kurulumdan yâdigar bazı yosunlanmalar mevcut üzerlerinde onlara takık olduğum için bu düşünceye vardım temo17 yeni kurulumda dozaj pompası transferi düşünüyorum, bu oluşumları daha dengede tutabilceğimi ve gelecek mercanlarımı düşünerek.. Siz ne dersiniz?

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İstenmeyen yosunlar(sakal yosunu gibi)varsa tabiiki fırsat varken fırçalayın.
    Dozaj pompası ilk etapta gerekmez. Ben mecburiyetten kullanıyorum. Eve uğramadığımız için şart oldu. Ama şu anda sadece kh dozluyor pompa. Ca-mg haftalık su değişimleriyle dengeli gidiyor.
    Büyük rahatlık olduğunu söylemeliyim tabii, daha stabil değerlere sahip olacağı da tartışmasız.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Erdem bey hayırlı olsun yenilikler güzel ama vallahi sizin hızınıza yetişemedim. Umarım bu sefer ki uzun soluklu olur. Bülent abinin dedği gibi hiç gerek yok dozaj pompasına. Sakal yosunu yoksa diatom sonrası yeşerme ise çamaşır suyuna da soksan yine olacak yine olacak.

9. Evet azda olsa mevcut sakal yosun o zaman sadece onları kapsayan bir çalışma yaparım. Dozaj Pompasını düşünmemin en büyük nedeni dediğiniz gibi daha stabil değerler. Biraz daha zamanım var bunun için gerçi. Birde kullandığınız marka ve memnuniyet dereceniz nedir? Çok sordum sanırım ama bu son. temo29

10. Teşekkür ederim halil bey, dediğim gibi o bölgeye göz diktim ve kaşıntının başlamasıyla aldım kararı. :) Oturma grubunun şeklini değiştirdim akvaryum sebebine :D Daha tepede olan evin ışığıda ordan gidicek t5'i aldıktan sonra. Bu sefer ki artık uzun soluklu olur, sıra yaşayarak tecrübe edinmeye geldi. O sakal yosunu sebebine kafamı bozdu, zaten sadece o bölge de bir çalışma düşünüyorum artık.

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdem Bey yeni kurulumunuz hayırlı olsun.

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Son soru olmasın,karşılıklı öğrenmeyi durdurmayalım. temo19
    Bendekinin markası bubble magus BM T-01, memnunum , herhangi bir şikayeti olana da rastlamadım.

İnsan bilmediği şeyi sormak için bile, birçok şey öğrenmiş olmalıdır.” J. J. Rousseau

13. Tesekkur ederim Hakan bey.. :)

14. Cevabınız ve yaklaşımınız icin tesekkur ederim Bülent bey. Dozaj pompası olarak Bubble Magus'den takip ettigim kadarıyla şikayet eden yok, sizde memnunsaniz doğru bir tercih yaparım alarak. Artık zaman benim icinde ilerlesin.. :)

BulentS bunu beğendi.
  15. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Erdem Bey Harika Gözüküyor

Erdem. bunu beğendi.
  16. Teşekkür ederim Barbaros bey, şu anda tuzu karışmış canlı kumu serilmiş olarak faal çalışıyo.. şöyle bir kaç düzenlemeden sonra fotoğrafları paylaşıcam inş.. :)

17. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Merakla Bekliycem Erdem Bey

Erdem. bunu beğendi.
  18. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Akvaryumun yeri,ölçüleri muhteşem kolay gelsin.

19. Eyup Hayri YILDIRIM

Eyup Hayri YILDIRIM

İsim:
    Eyup Hayri YILDIRIM
    Hayırlı olsun Erdem bey, sağlıklı ve uzun ömürlü olsun inşallah. Gerçekten çok güzel gözüküyor.

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Süper akvaryum olacak...:)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş