1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dalga Motoru + Akülü Hava Motoru

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Snowblind tarafından 24 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat
  Merhaba Arkadaşlar,
  Bu konular daha evvel bir çok farklı başlık altında paylaşılmış,yazılıp yorumları yapılmıştı.Ama yurdum tedarikcileri,esnafı satılan bir ürünün devamını getirme konusunda amatör,sıkıntılı,biçare (ne derseniz deyin) olduklarından dolayı çoğu öne çıkan marka ve model de artık bulunamıyor.


  Şimdi ben elektrik kesintilerinde devreye girecek,çift hava çıkışlı ve 12 saat boyunca gidecek,sağlam,kaliteli bir hava motoru istedim.Cirol arkadaşımız bana "Rambo" marka önerdi ama bulabilene aşkolsun.Piyasada aradığım modellerden çoğu kalmamış.Demek ki satılan,giden bir ürün ki kalmamış.Neden devamı getirtilmez anlayamıyorum.Koca sitelerde bir 50x50 - 90x30-40-50 ebatlarında ve 2-3 cm kalınlığında elyaf satan esnaf yok.Ticari mantığı anlayamamak ve saygı duymamakla beraber konuyu dağıtmamak istiyorum.Şimdi bana gidecek,ama rakam olarak da çok fazla olmayacak bir akülü hava motoru arıyorum.


  Yine 550 litrelik tankım da kullanabileceğim,zamanla vantuz kısımları tutmamazlık yapmayan (vantuz parçası bağlantı yerine göre ufalıyor) amaca yönelik,düzgün bir dalga motoru da lazım.


  Bu konularda bildikleri,kullandıkları marka ve modelleri anlatıp tavsiye edebilecek olan arkadaşlara ihtiyacım(ız) var.Yalnız yorumlarınızda bulunabilecek olan marka ve modellere yer verirseniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Şimdiden yorum ve bilgisini esirgemeyecek tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
   
 2. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat
  Arkadaşlar,konuyu okuyan 33 kişi içinde fikri olan kimse yok mu?
   
 3. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Eray, akülü motor hiç kullanmadım. Bir ara araştırmıştım dediğin gibi birsürü abuk subuk marka buldum ama o parayı ona vereceğime küçük bir ups koyar hava motorunu ona bağlarım demiştim.
  Uzun süre idare eder küçük bir ups, tavsiye ederim. Dandik çin markalı akülü hava motorlarının ömrünün de kısa olduğunu hatırlatayım :)
   
  Snowblind bunu beğendi.
 4. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Seio marka dalga motorları hem oldukça ucuz hemde hava verme aparatina sahip bu motoru bir ups ile kullanırsanız mükemmel bir ilk yardım sistemi olusturursunuz
   
  Snowblind bunu beğendi.
 5. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat

  Sağolasın Bülent Ağabey.Yalnız bildiğim kadarıyla her ups olmuyormuş???Akım,voltaj yüzünden bir sıkıntı oluyormuş?Beni 10 - 12 saat boyunca idare edebilecek bir tavsiyen olursa çok sevinirim.Bu elektrik - akım - şebeke işlerinden hiç anlamam maalesef.  Çok teşekkür ederim.Bu hava verme aparatı çok iyi bir iş olmuş.Hem akülü hava motorları gibi ses sorunu da olmayacaktır tahminimce?Hemen sitelere bir göz atıp nereden temin edebileceğime bakayım.Yalnız tek tedirgin olduğum nokta kaliteleri.Aldığım zaman en azından belli bir süre sıkıntısız kullanmak isterim.İnşallah kaliteli bir üründür?
   
 6. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Eray hocam şansına ne istesen sitelerin stoklarında kalmıyor:DSağlık olsun bende burda bir kaç Akvaryum'cuya sordum tanıdık ama onlarda Ramba 12000 piyasada yok diyorlar.Yine bakıyorum bulursam haberlerşiriz.
   
  Snowblind bunu beğendi.
 7. Eray ben dalga motoru olarak Seio Prop 1000 kullanıyordum ama debisi benim tanka fazla geldiği için kullanmıyorum.Bu model senin tankına on numara olur .Düşük elektrik,mıknatıslı tutucu,saatte 3800lt su debisi var.Tavsiye ederim.
   
  Snowblind bunu beğendi.
 8. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Hava motorlarını her ups çalıştırır. Ben tunçmatik kullanıyorum sağlam ups yapıyorlar. 600 va senin işini görür sanırım. Halil daha iyi anlar , dönünce yazar tahminim.
  Akıntı veya kafa motoru bağlayacaksan o zaman düz sinüs dalga üreten online ups alman lazım ki her motoru çalıştırsın.
  Sen sadece hava motorunda kullanacaksan gerek yok, fiyatları da pahalı sinüs üretenlerin.
   
 9. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat

  Hakikaten de bende bu konuda bir şansızlık var.Neye elimi uzatsam kurutuyorum.Başlıkta da yazdığım gibi bu ürünler satılıp elde kalmıyorsa demek ki talep var.Madem talep var neden gerisi getirilmez?Artık o model üretilmiyorsa "Rambo 12000" olarak çıkarılmıyorsa bir başka model,"Rambo 12500" olarak biraz değişik format ve işleyişde üretiliyordur.Anlamakta gerçekten de zorlanıyorum.Ups olarak iyi bir çözüm bulabilirsem ona yönelmeyi düşünüyorum artık :(


  Uğur dostum,Temel ağabey Newave Dalga Motoru | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu konusunda bu seio dalga motorları konusunda "Enerji Tüketim" konusunda biraz fazla kaçtıklalrını belirtmiş.Mıknatıs elbette ki güzel ama ay sonunda da acayip bir fatura gelsin istemem.Zaten 500 watt lık ısıtıcı elektrik saatini uçak pervanesi gibi döndürüyor maaşallah :) Ama dediğin modeli inceleyeceğim.Tabi stoklarda kaldıysa :)  Teşekkür ederim Bülent ağabey.Ama madem ups alacağım o zaman hepsini de çalıştırsın isterim.Uzun süre elektrik kesintilerinde suyun temizliği için sump,oksijen için kafa motoru,dalga motoru ve hava motoru gerekecek en azından.Dediğin modellere bir bakayım.Fiyat olarak çok fazla rakamları yoktur inşallah? Ancak bu üçünü çalıştıracak bir ups en azından 800 - 1000 watt olmalı diye tahmin ediyorum?
   
 10. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  1kva lık bir ups yeterli gelir hepsine.
   
 11. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat
  Bülent ağabey araştırdım ama bilemedim.Bir sürü Tunçmatik 1kva modeli var.Biri 200 lira iken bir diğeri 585 lira.Fiyatlar bana biraz yüksek geldi açıkcası.
   
 12. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul

Sayfayı Paylaş