1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dalga Yapıcı Nasıl çalışır?

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde taakaa tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Biraz araştırdım ,okudum ettim kafama şu takıldı pervane çalışıp duruyor kısa süreli periyotlarla.Peki hep aynı tarafa mı dönüyor? Yani çalışıyor duruyor sonra tekrar çalıştığında yönü aynı mı?

Şöyle bir yöntem de varmış biraz fazla hırpalıyor gibi geldi bana amasaat:gif
    WAVEMAKER - YouTube

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Dalga Yapıcı Nasıl çalışır?

O durup kalkan motorlar 12 veya 24 volt dogru akimmis Halil daha once bahsetmisti bu konudan.

3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Baktım o konuya şimdi tamamdır soru işareti kalmadı :)

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özkan abi de yaptı DIY wavebox o da var. Bu arada benim wavebox hala çalışıyor bozulmadı daha.

5. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Tam olarak faliyete geçirdiğin tarihi söyleyebilir misin abi? Benim tankın boyu 130 Özkan abinin boyutlara yakın yani ama o konuda motor belli değil sormakta istemiyorum hazıra konmak gibi olmasın.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hatırlamıyorum konuyu okursan orada çalışırken çekilen ilk video ile aynı tarih tir.

7. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Benim Tankın boyutları 180cm, burdaki 50 cm bile waveboxların çalışmasında çok önemli.
    Kullandığım motor kafa motoru değil, dalga motoru ve hale hazırda günde 10 saat çalışmakta şimdiye kadar hiçbir problem yok.
    Motor olarak Resun 15000 Dalga motoru kullandım, piyasada 2 ellerini 100 TL bulabilirsin.
    Kutu yapmasan özelikle büyük akvaryumlarda bir performans alamasın. Waveboxların ana mantığı, akvaryum hacminde sistematik bir hacim artışı ile çalışmaktadır.

8. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Sağol Özkan abi listeme ekledim bunu da.Evet okuduğum kadarıyla kutu şart ama tank içinde göze batmayacak şekilde farklı bir tasarım düşüneceğim tankımı faaliyete geçirene kadar.Elimde ki bütçe belli o yüzden yavaş ilerliyorum şu an ki bütçe aydınlatma ,masa ve cama ayrıldı diğer maaş ise kum ,kaya ,tuz v.s. olacak:smiley33:

Sayfayı Paylaş