1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dalgiç Flerosanlar Ne Kadar sağliklidir.?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum. Dalgiç flerosanlar nekadar sağliklidir? Suyun içinde baliklari strese sokarmi? Akvaryum kapağina klipsle takılabilirmi? Bitkisiz akvaryumlar için rahatca kullanabilirmi geceleri? Bu sorularimi yanitlarsaniz sevinirim..

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Murat, balıklar kendini pavyonda, gibi zannederler bol bol yavru alırsın... :F :F :F

Sen daha kararını vermedinmi? Macera arıyorsun hala.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Murat abi yok senin dediğini yapicam malawi tankina zaten. Bunu onun için sormadim, Bir tane daha akvaryum gelcekde dayimdan alcam ona koymayi düşünüyorum. Nekadar sağlikli merak ettim az tirsiyorumda :F

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bu tip aydınlatmaların üzerinde hiç bir açıklayıcı bilgi yok Murat, birde senin gözünü rahatsız ediyor. Balıkları sen düşün artık. Disco, disco partizani...... pala.gif

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Su içine takmak çok sağlıklı olmaz. Bende de var. Ama babamın iş yerindeki akvaryumunda üstünden aydınlatıyor. Zaten su içine koyamam çünkü astronotlar var. Kırarlar..:D

Saygılar...

6. HeRo_57

HeRo_57

Ben hiç ama hiç tavsiye etmem en güzeli T8 almak ışık kalitesi ürün kalitesi çok ama çok fark ediyor dalgıç florasan bence ne olursa olsun almayın ben kullandım tecrübe ettim.

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Görüntü olarak çok güzel oluyor fakat balıklar rahatsız olabilir Murat abi :)

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler yorumlar için. Su içinde görüntüyü bozabilir dediğiniz gibi sağliklada olmayablir. Ama kapakda denemek lazim klipsle kapağa takılabilir, Bakalim olmasa bir denerim arkadaşdan alip nasil olcak. Murat abi baliklari disko hissettircek hortumlu ışıldak var kapağa ondan sarcan kop kop disko :D

9. HeRo_57

HeRo_57

Murat ben akvaryumun kapağında tutuyordum suyun dışında ama cidden çok kötü ya hiç ama hiç tavsiye etmem .

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler çağlar vazgeçtim T8 alcam saygılar:gif

11. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses

Ben kullanıyorum, ama suyun içinde ddeğil kapakta kullanıyorum.
    Suyun içinde bırakın hayvanları benim gözümü alıyor, akvaryuma bile bakamıyorum. Kaldı ki balıklar çok daha fazla rahatsız oluyorlardır. O yüzden suyun içinden alıp kapağa koydum ben, böyle daha iyi.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Dalgıç floresanlar, hem balıkların rahatsız ederler, hemde gözlerini rahatsız ederler. Zaten pek fazla aydınlatma yapmıyor. Tavsiyem etmem Murat abi, alıcaksan bencede T8 al. ;) Ben 2 gün önce aldım akvaryumu şahane gösteriyor tavsiye ederim. ;)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Açıkcası ben de hiç beğenmiyorum bu tarz florasanları. Doğallıktan uzak ve yapay bir görüntü yaratıyor.

Sayfayı Paylaş