1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Damızlık Lepistes?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde mustafa_1032 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Forumda baya bir araştırdım fakat bu konuyla ilgili birşey bulamadım yada gözümden kaçtı.Yeni bir akvaryum kuruyorum bitkili içine canlı doğuran ve cory koymayı düşünüyorum fakat alacağım lepisteslere pek güvenmiyorum ve kendi damızlık boylarımı üretmeyi düşünüyorum.Albino deep pink cins 3 adet dişi alıcağım ve bunların yavrularından dişi olanları bu bitkili tanka ayırmayı planlıyorum daha sonra anaçları ve erkek yavruları başka bir tanka aktarıcağım.Fakat bir kaç sorum olacak;
    1.Bu ayırdığım yavru dişileri ne şekilde beslemeliyim?
    2.Ne kadar bir süre ayrı olarak yetiştirmem gerekir?
    :smiley33:

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Damızlık Lepistes?

1. Bu balıklar için ayrı yavru yemleri satılıyor.
    2. 3 ay sonra cinsiyetleri anlaşılır.Ama 6 ay sonra ancak eşleşir.6 aydan önce eşleşirse ve buna bağlı olarak doğurursa %90 ihtimalle ölür bu yüzden ayrı beslemen gerekir. 6 aydan sonra yetişkin birer balık olurlar.

3. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa

Ayrı yem dediğiniz kısmı merak ediyorum bende artemia,tubifex,kan kurdu,su piresi gibi canlı yemler vermelimiyim ne sıklıkta vermeliyim? Marka yem olarak önerilen yemler neler? Ve ilk batım yavruları değilde 2 veya daha sağlıklı olması için 3. batım yavrulardan ayırmam gerekiyormuş galiba.Ayrıca yumurta sarısı verilmesi öneriliyor ve günde en az %10lik su değişimi yapmam gerekiyormuş yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılar..

4. kaan_1989

kaan_1989

İsim:
    kaan gilik

Ben de albino full red ve moscow blue üretmekteyim günde bir öğün canlı yem (artemia-cyclop eeze-tubifex -kan kurdu vb) bir ğün tetramin bir öğün de sera flora vermekteyim balıklarınızı 3 aylıkken ayırmanızı tavsiye ederim 3.5-4 aylık olduklarında ergenliğe ulaşmaktadırlar bu yüzden 6 aydan önce Barış beyin de dediği gibi balık doğum yaparsa balığı kaybetmeniz yüksek ihtimal haftada yüzde 20su değişimi en ideal olanıdır haftada 1 gün balıklarınızı aç bırakabilirsiniz kabız olmalarını engellersiniz arada bir de (7gün-15günde bir) ıspanakları küçük küçük kopartıp verirseniz balıkların sindirim sistemine çok iyi gelir sağlıklık lepistesler :)

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
  6. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa

Teşekkürler Kaan ;) Ispanakları haşlayıp mı veriyorsun acaba?
    Volkan Abi çok saol gözümden kaçmış bu konu :)

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Rica ederim.. Sabit konularda daha neler var neler.. :) Ispanağı kaynar suda bir kaç dakika bekletmen yeterli sonra ufak ufak kesip verebilirsen lepisteslerin yemesi çok daha rahat olur..

mustafa_1032 bunu beğendi.
  8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Bir de Mustafa ayrıyetten sakın tubifex verme... :bilmem:

Sayfayı Paylaş