1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Damızlık mı Yavru mu ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Sky2007 tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    6 Tane Sarı Prenses yavrularım var 3-4 Cm boyunda

Bunları verip 1 Çift damızlık sarı Prensesmi alsam yoska bunlarımı yetiştirsem iyi olur ?

Yada başka ne balık önerirsini 180 Lt Fln Akvaryumum ?

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ciklet besleyen hobicilerin çoğu sarı prenses besliyor beslemeyenlerinde mutlaka yolu sarı prensesten den geçmiş oluyor, balık öner denilince hemen sarı prenses öneriliyor, artık hobicilerin ilk besledikleri balık lepistes yada japon değil sarı prenses olmaya başladı desem yeridir, bana kalırsa maddi imkanların çerçevesinde balıklarını değiştirmeye çalışmalısın ;) mutlaka ciklet türümü beslemek istiyorsun ?

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Yemlerimi yeni aldım çiklet türü için çiklet türü ne önerin var?

yada başka balık ?

ben yavrumu yetiştirsem yoksa damızlık alıp yavrulatsammı ?

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bence velifera besle :) illede ciklet olsun diyorsan amerikan cikletleri bence çok güzeller keyhole yada altispnoza olabilir, tabii bu benim fikrim.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    6 adet yavru balığı balığı vererek bir çift damızlık sarıprenses almak hatadır. Satın alacağını balıkların yumurta vereceklerinin garantisi yoktur. Yaşlarını bilemeyebilirsiniz vs vs. Yavrularınızı büyülterek duruma göre 1 erkek 3 dişi veya 2 erkek 4 dişi gibi bir küçük koloni çıkarabilirsiniz. Bu şelikde sıkıntınız daha az yavru alma şansınız daha yüksek, akvaryumda hır gür daha az olur.

Böyle yapın bizi de kendinizi de üzmeyin. öp:

6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Dediğin balıklar zor ya :) Sağol

Ben şunu soruyorum yavru sp ilemi devam ediyim damızlık alıp yavrulatıp onlarımı büyüteyim ?

Pirana Alsam nasıl Olur ? :D

7. kukulet

kukulet

Ben de önceden senin gibiydim sabırsız lık filan birçok yavru verip tek bir büyük balık filan alıyodum ama işin aslı o değil, akvaryumcular her zaman hobicilerin aleyhine iş yaparlar akvaryumcularla takas yapma sakın zararlı çıkarsın. Baktın bu akvaryumcu çakal bir daha oraya uğrama harbiden delikanlı 3 kağıt yapmayan akvaryumcu çok nadir dir işin aslı O akvaryumcuyu bulup ne alış veriş yapacaksan onunla yapmaktır.

Ama ufak balık takas etme her zaman zarar edersin abileri dinle bekle biraz izle sabret :) :) :cicek: demek istediğim yavru büyüt tecrübe edin. Sen tecrübe edinene kadar onlar büyür damızlık olurlar zaten. can:gif

8. Rockanday

Rockanday

Eğer yavrularında hiçbir sağlık problemi yoksa değiştirmeni önermiyorum. Belki de değiştirdiğin damızlıklar hastalıklı olup 2-5 gün sonra ölecekler? Değiştirmesen daha iyi olur.

9. taygun

taygun Guest

Mustafa Bey,

Merhaba. Her zaman için balıkları küçükten alıp büyükmek daha keyiflidir diye düşünüyorum. Başkasının büyüttüğü balığı alıp daha sonra da onlardan yavaru almak bence fazla gurur vermez insana. Eğer almak istediğiniz balık yavru iken ortam değişikliğine çok hassas oluyorsa - cüce vatoz yavruları gibi- o zaman elbette yetişkin almak daha iyi. Ama dayanıklı balıkları küçük alıp gelişimini gözlemek daha öğretici. Bu durumda daha çok tecrübeniz olur, daha çok bilgi edinirsiniz.

Tavsiyem yavru alıp yetiştirmenizdir.

Saygılar

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    +1

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Bence akvaryumun çok güzel demosini kolenisi yapabilirsinz 8 dişi 2 erkek çok hoş olacaktır

Sayfayı Paylaş