1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Damizlik sari prenses

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ahmtcrt tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ahmtcrt

ahmtcrt

İsim:
    AHMET CRT
    Arkadaşlar 225 LT (100cm*50cm*45cm 225lt yapıyor) akvaryumum var. İçindede 40 civarı sarı prenses var. Bunların boyları yaklaşık 3-4 cm. İçlerinde 7 tanede 5 cm boyunda var. Ay olarak ise 3-4 cm olanlar 3 aylık, 5 cm olanlar 4,5 aylık. Biraz daha büyüdüklerinde cinsiyetleri belli olunca kendime koloni kurup yavru almayı planlıyorum. Sizce ne kadar süre sonra yavru alabilirim bunlardan ? Diyarbakır'ın sıcağında yazın yavru alamazsın diyorlar. Fan takarsam yine alamazmıyım ? Bilgilendirirseniz beni sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Damizlik sari prenses

Öncelikle aramıza hoşgeldin Ahmet.

Sarı prensesler 8-9 aylık olduktan sonra üremeye başlarlar ve bir yaşıdan sonra ise damızlık hale gelirler.Akvaryumun sıcaklığını 27-28 derecede sabit tutarsan yavru almada bir sıkıntı yaşamazsın. Ancak balık sayın çok fazla.Balıklar büyüyüp dişi erkek ayrımını yaptıktan sonra sayıyı biraz azaltıp akvaryumunuda bol kayalıklı,mağara şeklinde dekor yaparsın.Sarı prensesler bu mağara ortamında kendilerini güvende hissederler.

ahmtcrt bunu beğendi.
  3. ahmtcrt

ahmtcrt

İsim:
    AHMET CRT

Sağolasın üstad sence 20 balık nasıl ?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu