1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Damselde de herşey yolunda

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde myillar tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Temel abi damselde beyaz benek var dediğimde bayağı bana kızdın %70 su değişimi yapılırmı diye haklıydında ama ben müdahale etmeden 3 günde düzeldi abi ellerinden öper. Bu balığa bir eş almanın vaktide geldi artık :heyo:

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Geçmiş olsun. :heyo:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mesut o kadar su değişimi bir anda üstelik doğal sudan fazlaydı. Tuz yoğunluğun ani değişir, suyun diğer değerleri değişir vs vs. Geçmiş olsun sistem ve balıklar oturmuş olmasa belki sorun uzardı. Tabi aslına bakarsan enteresan olan benek yaptırma sebebin ile balığı iyileltiren sebebin aynı. saat:gif

Şaşırdın değil mi ? Oodinium hastalığının bir tedavi yöntemide tuz yoğunluğunu düşürmektir. Tabi senin yoğunluk o kadar düşmemiştir ama bir tedavi yöntemidir sonuç olarak. Su değişiminden sonra düşük yoğunlukta olan doğal deniz suyuna tuz ekleyek dengeleme yapmamışsındır sen sanırım. burda:gif

4. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN

Temel hocam marmaranın tuz oranı ne yoğunlukta pek bilmiyorum ama :) Görünen köy kılavuz istemez derler. Balıklar mutlu canlılar mutlu varsın tuzuda biraz az oluversin :) Zaten biz marmaranın suyunu her yerden almıyoruz. Tuzu ve katkıları'da içinde hazır vaziyette noter tasdikli bölgeler var oralardan alıyoruz :) (cümle içinde adı geçen noter sevgili Teoman hocamız :))

Bu gün gene o bölgeden 2 damacana su getirdim mushromların keyfi pek yoktu. Bakalım sabah ola hayr ola

Sevgiler.

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Tuz yoğunluğununa baktım ve gerekli eklemeleri yaptım. :heyo:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sen süpersin zaten Mesut. Ne zaman ütetim çalışmaları başlıyor ?

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Aman hocam redox'unada bakında sonra başınız derde girmesin :D :F haha: Neyse artık o dön:gif

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mesut kesin ölçmüştür redox değerini çünkü Teoman abiyle iyi anlaşıyor. :)

Sayfayı Paylaş