1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Değerlendirme Akvaryum kapağı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde lades tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Kızımın bir dolabını değerlendirmek istedim. Mdf dolabın altını ve iç kısımlarını desteklerle güçlendirdim,iç kısımlarına 5*5cm kalaslar yerleştirdim,marangozlara da sordum sağlamlığını,onlar okey verdiler. 100*55*60h tabanı 10mm kenar camları 8mm, 300litreden fazla su alıyor akvaryum,kendi ağırlığıyla falan yaklaşık 400kg civarı yükü bu dolap taşır dedi 2 marangoz,yaptım,su da doldurdum ama yine de demir kadar güvenli olmadığını düşündüm ve kullanmamaya karar verdim,çünkü kızımın oyun odasında olduğundan ola ki bir olumsuzlukta kızıma zarar verebilir kuşkusuyla demirden sehpa yapmaya karar verdim. Yine de sizlerle paylaşmak istedim. Resimleri yerleştirmede umarım başarılı olurum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Mayıs 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum kapağı

Ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler. Akşam fotoğrafları görmek nasip olacak inşallah. Güzel bir mobilya değerlendirme çalışması olduğuna şüphem yok.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryum kapağı

Cem hocaya DIY akvarist stadüsü verilmesini öneriyorum. :)

Hocam; bir ev eşyası anca bukadar hobi adına değerlendirilebilir. em34:

Resimleri nefes nefes inceledim. Sana söyleyecek laf bulamıyorum. Şuanda aklıma gelen tek şey ; :helalolsun: :helalolsun: :helalolsun:

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Akvaryum kapağı

Valla akvaryum dolabına çevrilmesi ile çok şirin bir görüntüye ulaşılmış.. Elinize sağlık.. Paylaşım içinde teşekkürler..

Yanlız birşey sormak istiyorum ön taraftaki bombe kısım ve üstte ki kapağın kuşakları müdahalenizi bayağı zorlaştıracağa benziyor gibime geldi saat:gif

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum kapağı

Fotoğrafları görme şansım oldu çok şirin bir akvaryum dolabı gördüm karşımda. Ellerinize sağlık mükemmel olmuş. Akvaryumun üst tacıda konuşuyor hani. Bu akvaryumun kurulum aşamalarınıda istersek umarım ileri gitmemiş oluruz. saat:gif

6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Akvaryum kapağı

Çok şirin olmuş ayıcıkları bile var. :helalolsun: Mükemmel bir uyarlama yapmışsınız Cem bey tebrik ederim sizi.Olcay hoca Dıy üyeliğini önermiş size anlaşılan bizim biraz gaza basmamız lazım. :F

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryum kapağı

Ozan sen Maaşallah öyle bir gazla ilerliyorsunki abs felan durduramıyor seni. em34: Seni yakalamak ne mümkün. :) Ama bu sıralar sesin soluğun pek çıkmıyor. Fırtına öncesi sessizliğe büründün resmen. :bilmem: Yakında bir bomba daha patlatacaksın gibime geliyor. :bilmem: Gene nasıl bir DIY sistem çıkaracaksın ortaya bakalım ? huh: :D

8. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Akvaryum kapağı

Çok sağolun arkadaşlar,şımartıyorsunuz valla. Aslında akvaryumu dolabın ölçülerine göre yaptım. Ama yukarıda da yazdığım gibi sağlam bir dolap,kullanmak istiyorum aslında ama yinede tahta nihayetinde. Resimde dolabın iç kısmına ayrıca yaptığım destekler görülebilir. Bir kaç destek daha atacaktım ama demir sehpa yapma kararı verince öylece kaldı.
    Balıkları koyduktan sonra tüm resimleri koymak düşüncem vardı aslında,ama 1 ay sonra balık koymayı düşünüyorum,Mersin'e tatile gideceğim çünkü. bay bay:gif Akvaryuma müdahaleyi kapağı kaldırıp yapabiliyorum.Olcay beyin teklifini düşünün bence. DIY bana uyar

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Mayıs 2015
  9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryum kapağı

Tatil dönüşü akvaryumların yeni ve son halini bekliyoruz Cem hocam ;)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum kapağı

Kendin yap merakınız ortada açıkcası. Bu üyelik gurubunda şu anda üç üye var. Düşüncemiz elbette hobinin bu yanınında çok zevkli olduğu ve başarılabilecek çokşey olduğunu ortaya koymaktır. Zaten DIY konusunda çok fazla ilerledik, katagorilerin fazlalığı yani üç ayrı Dıy katagorisi olması tek başına anlam ifade etmeyecekti, bu yüzden bize yakışacağı şekilde çok zengin bir içeriğe sahip oldu şükürler olsun. Bu üyelik gurubunun ilerde bazı artıları olacak. Bu yüzden bu gurupta fazla üye yok. Gerçekten bu konuya emek veren ve verebilecek olan arkadaşlara verilmesini uygun görüyoruz. Görüntüdeki sayıdansa hak eden az sayıdaki arkadaşların çok verimli çalışmalarıyla ortaya koyulsun istedik. Bu guruptaki arkadaşlarımız eğri oturup doğru konuşmak gerekirse beklentileride alt üst ederek inanılmaz güzel paylaşımlara imza attılar. Üstelik başka platformlarda yayınlanmamış çalışmalar olması bizim diğer bizim özelliğimiz olarak ortaya çıktı.

Sizi bu statüde görmek bizi sevindirecektir. İnşallah bu hobiden aynı şekilde keyif almaya devam edersiniz. Siz bitkiliyi kurun şimdilik daha sonra hayat mavide operasyonuna başlarım size karşı. :D Tuzlu suya çok arkadaş geçince herkes benden biliyor sebebini ben masumum. saat:gif

11. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Çok güzel ve şirin bir çalışma olmuş.
    Sağlamlığını arttırmak amacıyla içerisine profilden kayıt atabilirsiniz bence.Sizde o potansiyel fazlasıyla mevcut gibi duruyor.

12. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Akvaryum kapağı

Hanım dolabın tüm haklarını bana vermedi malesef. :cekingen: Yoksa aklımdan geçmedi değil.Kaynağı dolabın içinde yaparsak tahtalar biraz yanardı en fazla. Çekmeceleri iptal edebilseydim zaten kalaslarla da güçlendirebilirdim. Sumpı da oradaki boşluğa göre yapardım. İzin çıkmayınca demir sehpaya mecbur kaldık.

13. sinan1962

sinan1962

Yer:
    Ataşehir / İSTANBUL
    İsim:
    Sinan
    Akvaryum kapağı

Zaten hanımlar hep engeldir bu tarz işlere.Tabi hepsi değil ama mesela az ses var diye bizim hanım ortalığı yıktı.Ona çare buldum bu sefer koku var demeye başladı.Koku kalmadı bakalım ne çıkacak. olma:gif

14. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Akvaryum kapağı

Aslında bu işe başlamamı hanım söyledi.İlginç dimi? Akvaryumcuda baktık 20litrelik bir akvaryuma,ufacık. Derken biraz daha büyük olsun,biraz daha derken o arada elime geçen camlarla 2 tane 30lt,1 tane 105lt,bir de 100litrelik sump yaptım.Daha sonrada 120*60*60 10mm ve100*55*60h tabanı 10mm,yanları 8mm camdan tanklar yaptım. 120 santimlik fazla oldu elden çıkarmaya çalışıyorum,olmadı ona da balık doldururum satılmazsa. Nasıl olsa elimde fazlasıyla kafa motoru ve filtre malzemesi var.

15. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Akvaryum kapağı

Elinizdeki malzemeleri ve ekipmanları değerlendirmek kolay doğru yerdeyiz neler yapılır onlarla şimdi. smiley18.gif Ellerinize sağlık güzel gidiyor harika. saygılar:gif

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryum kapağı

Hocam Valla şanslısın. :) Bizim hanım bu işe başlamayı boşver, elinden gelse sumpun içinde boğacak beni. :D :D :D

Ama garibim ne yapsın,bir evin içinde 20 küsür tane akvaryum var.İster istemez bıkıyor. pala.gif

17. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Akvaryum kapağı

Vallla benim hanım bir yandan destek oluyor bir yandan köstek :F Bayanları anlamak zor iş.

18. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Akvaryum kapağı

Hanımlar da haklı kendilerince,bıraksalar bazı arkadaşlar tüm evi camla kaplayıp akvaryum yapacaklar,içinde de dalgıç kıyafetleriyle balıklarla birlikte yüzecekler. :D

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum kapağı

Cem Hoca'm yok inanki bıraksalar o dediğini yapmam. Oldum olası bir akvaryumdan fazlasına karşıyımdır. Ama bıraksalar 10 ton su kapasiteli tek bir akvaryum yapmaya kadar yolu var. :F

20. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Alem adamsın abi biz salona 500 litreyi zor soktuk sen direkt evi akvaryuma sokacaksın :D :F :D

Sayfayı Paylaş