1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Değişim İçinTuzlu Su Hazırlama

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde tsenol tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Kurulumda tartıştığımız bir konu vardı. %10 su değişiminde tuzlu suyu nerede hazırlayalım diye. İçine yanlışlıkla kafa motoru kaçmış bir damacana buldum :) Hemen gir çık iç sirkülasyon ve daha sonra akvaryuma basacak hortumları ilave ettim. Kompakt bir su hazırlama kabım oldu

20130928_181113.jpg

harfuzmani ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dediğin gibi yapmışsın abi sistemi, bu aralar elinin altında hazır su olması iyi olmuş. Ama tuzlu suyu fazla bekletme tatlı su gibi bu şekilde bile nitrat oluşabilir.

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    O motor oraya nasıl girdi.:eek: Ayrıca parkeler ıslanmış ben bu yüzden çok fırça yiyorum darısı başınıza.

tsenol ve veysel bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yani ilginç diyelim damacana ısrarı için ama güzel olmuş. Tuz koymak, su doldurmak vb zor olacak kanımca, kovada hazırlamak daha pratik gibi geliyor.:)

5. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yok demosunu yaptım su ro dan ince hortumla geliyor. Tuza gelince huni ye yavaşça boşaltırken sirkülasyondan az az su veriyorum. Halının üstünde denedim pek bişey olmadı. Deneme bitince yere dökülen az miktardaki tuzu elektrikli süpürge ile almak dışında :)

veysel bunu beğendi.
  6. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    İyide o motor damacananın içine nasıl kaçmış yoksa siz motoru damacananın içindemi monte ettiniz ağzından içeri girmez o motor.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tahir abi motoru, damacayı üst yan tarafından kesip içine atmış gibi düşünmüştüm ben.

8. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Veysel gözünden bir şey kaçmıyor :) Sadece 3 tarafından kesildi kapak gibi sonra bantladım

murat parin ve veysel bunu beğendi.
  9. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu akşam Natio Geo Wild de 19 00 da deniz akvaryumu belgeseli var

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben gececi olduğum için salı günü sabah iki bölüm arka arkaya tekrarını veriyor o zaman seyrediyorum. Şirkette digi yok.:(

11. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben bu sistemi su tamamlamada kullanıyorum abi :)

Sent from my XT615

12. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Benim su tamamlama pilli . Hoş pilli pompa ile damacanadaki elektrikli pompa ayni fiyat.

Sayfayı Paylaş