1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Debi çok mu düşük?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    P9080017 - YouTube

Aldığımda neredeyse iki katıydı debisi. İçindeki elyafı biraz abartmış olabilirim. Hortumlarda yosunlar oluştu ama debi düşürecek kadar inceltemiş hortumu en yosunlu yerde bile. Bilemiyorum yorum yaparsanız sevinirim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Debi çok mu düşük?

Toprak motorun içindeki mıknatıslı pervaneyi temizledin mi ?

3. Cevap: Debi çok mu düşük?

Toprak filitrenin komple ekipmanlarda dahil iyi bir temizliğe ihtiyacı var.Sanırım filitren Tetra marka.

4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Daha 1.5 ay olmadı alalı nasıl bu kadar debi düştü ki. Evet filtre Tetra. Gerçi debinin düşüklüğüyle sorunum yok biyolojik olarak temizlemesi önemli olan ama bu kadar düşükse debi ne anladım ex700 almaktan? :)

5. Cevap: Debi çok mu düşük?

Bu markada debi sorunu var.Ben ex 600 modelini balkondan aşağı attım sürekli debisi düşüyor diye,baktın debi düştümü temizleyip tekrar kurulum yapmaktan başka yol yok.

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Açtım filtreyi, pek bir sıkıntısı yoktu. Sorun borularda demek ki.

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Allah Allah kendi kendine düzeldi. Filtreyi yükselttim ondan olabilir. Hortumları da kessem mi diyorum.

8. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Uzun hortumları kesmenizi öneririm çünkü onlar debi düşmesinde bir etkendir.Ayrıca benim de kullandığım Ex700 modeli de dahil olmak üzere; tüm Tetra modellerinde hortumlar 2-3 haftada yosunlanıyor ve bu da debiye kötü olarak yansıyor.Bunun için aynı ebadlarda ama şeffaf olmayan hortum kullanmalısınız.

9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Debi düzeldi ama ben yine de keseceğim hortumları daha sonra.

Sayfayı Paylaş