1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dede olduuuuuuuuum !!!!

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde shadow9513 tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    Bugün okuldan gelince bir akvaryumu kontrol edeyim dedim, bi baktım bitkinin arkasında küçücük bi yavru : D.sanırım bir tek o kurtulmuş, ayrıca dişilerden hiçbirinin karnı şişik değildi ve doğum yapacak gibi durmuyordu.ikisinin de karınları aynı.bu yavru nerden geldi bilmiyorum ama iyi ki geldi : D.akvaryumun köşesine yapay büyük bi bitki koymuştum.tam dikemediğim için kum ile bitki arasında küçük bir boşluk var.doğunca oraya saklanmış olmalı.boyu yaklaşık 1 cm.forumda haşlanmış yumurta sarısının yavrulara iyi yem olduğunu okudum ama yavrunun ona gelebileceğini sanmıyorum çünkü bitkiden çıkarsa yem olacak.bu yüzden bi yavruluk yapacağım .nasıl bir şey önerirsiniz? fikir vermesi için akvaryumun tam resmini koyuyorum:

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Gözün aydın Murat.Balık büyük ihtimalle gece doğumu gerçekleştirmiştir.Bildiğin gibi lepisterler vs gibi canlı doğuranlar yavrularını doğduklarında nedendir bilinmez yerler.Demek ki bir o kurtulmuş yenilmekten.Yavruluk olarakta forumumuzda bir sürü yavruluk türleri bulunmaktadır.Araştırmanı tavsiye ederim..Bol yavrular..

3. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    küçük pet şişeden yapmayı düşünüyorum yavruluğu çok yer işgal etmez herhalde? nasıl olsa 1 yavru var

4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Pet şişede olabilir.Senin yerinde olsam akvaryumdaki yapay olan herşeyi çıkartır,biraz bitkilendirme ile hem yavrunun gelişmesi açısından hemde balıklar açısından iyi olur..Fikir bizden,yapması senden.Kolay gelsin.;)

5. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    ya bitkiyi bende istedim ama kum çok az kalıyor.eledoa almıştım soldu ve 2 kez akvaryumun yüzeyine çıktı.ayrıca o bitkileri çıkarırsam akvaryum baya pislenecek.balıklara zararı olmazmı?

6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Kum az kalıyor derken?Kum bulamıyor musunuz akvaryumcularda?Bitkiler hakkında bir bilgim yok araştırmanız gerekecek.Bitkileri çıkarınca akvaryum pislenecek,balıkları zararı olur mu?Pek birşey anlayamadım doğrusu..

7. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    yani akvaryumu kurarken kumu az almışım bitkiyi dikebileceğim kadar fazla değil.akvaryumdaki bitkiler kir tutuyor.kıpırdatmamla parça parça pislikler yüzmeye başlıyor akvaryumda...

8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Canlı bitki ve tabanı oluşturabiliyorsanız iyi olur.Ancak bunları yapma imkanınız yoksa problem yok.

Hayırlı olsun ufak yavrucak :ay:

çağlaözyavuz bunu beğendi.
  9. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    teşekkürler : ) .pet şişeden yavruluk yaptım ama yavruyu yakalayamıyorum ne yazıkki :D kepçe büyük kalıyor bitkinin arasına sokamadım.maşallah jet gibi yüzüyor :D korur umarım kendini.birkaç kere saldırdılar ama kaçtı.

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Yakalasanız çok daha iyi olurdu gece yavruyu yakalayabilirler.Akvaryum komple soldaki bitkiyle donatılsa yavrular saklanabilir.

Çay süzgeci kullandınız mı? Ben arkadaşımın lepistes yavrusunu öyle yakalamıştım.

11. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    şimdi denedim olmadı.hemen bitkinin içine kaçıyor.büyüklerden biri kovaladı yine kaçtı.boyu 1 cmden küçük.ne kadar sonra saklanmasına gerek kalmaz?

12. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    yavruyu yakalamayı başardım ! dans: yavrulukta duruyor şimdi.vantuz bulamadığım için üstten bantla sabitledim umarım kopmaz.işte resmi :

çağlaözyavuz bunu beğendi.
  13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hadi hayırlısı bakalım :) Hobinin en güzel duygularından birini tadıyorsun şuanda Murat.

Bu arada lepisteslerin özel bir türmü ?

14. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    değil sanırım.pet shopta küçük bi akvaryumda birsürü bunlar gibi vardı.herhalde kardeşler

15. shadow9513

shadow9513

İsim:
    Murat Doğan
    Bugün yavru yemi attım çok az.Büyük geldiği için yemedi.Haşlanmış yumurta sarısını ufalayıp atsam yer mi? yoksa daha büyümesini beklemeli miyim?

16. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Evet benimde yavrularım var haşlanmış yumurta atsam yerlermi :S (Sarısı .d)
    Ölmesinler :/

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yemeleri gerek faydalıdır da. Ancak çabuk dağılıyor dikkatli vermek lazım. Gereksiz yere suya yük bindirmemek iyi olur.

18. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Teşekkürler demin çok dikkatlice diğer konuda nasıl verilmesi gerektiğini okudum :) .

19. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Tek yavru olsa bile mutluluğu yeter. Nazar değmesin :nazar: :)

Sayfayı Paylaş