1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dekor Hakkındaki Görüşleriniz.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde MYTHDIVER tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar,
    Kayaları akvaryuma yerleştirdim.3 /4 kg canlı kaya alıp dekoru tamamlayacağım.
    Yorumlarınızı bekliyorum.Sizce düzeltmem gereken bir yerler var mı?
    [izlesene=432,344]1178385[/izlesene]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık video için Kamil Hocam. Dekor zevk işi ve balıkların rahatı demek olduğundan senin zevkin. Genel olarak güzel olmuş tebrikler. Yapılacak olan aşılamak için alacağın canlı kayaları dekorun hafif orta ön kısıma doğru eklemek ve bütünlük sağlamak, tabi bana göre. Perculalar hala yukarlarda takılıyor gördüğüm kadarıyla. Kum ve kayalar kararsın inecekler bence. Balıkların aynı tür bile olsa pisiklojik davranışları ne kadar farklı hayret değil mi ?

Kararlı ilerliyorsun Kamil Haco'm kutlarım. em34:

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Bence dekor gayet güzel. Yalnız daha canlı renkler olması gerekmiyor mu? Suyun canlı değil yorgun gibi geldi bana ya da çekimden kaynaklanıyor olabilir veya ışıktan..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hasan su yorgunluğu değişik bir ifade hoş geldi bana. Açılımı nasıl senin açından genel olarak ?
    Kamil Hocanın suyu yorgun bunda çok haklısın çünkü milyarlarca yıllık doğal deniz suyu. :F Şaka bir yana yorgun ifadesi genel akvaryumlar için yeni bir söz.

Renk henüz yok çünkü kayalar ve taban tamamen ölü olarak eklendi. Aşılama yapılacak canlı kayalar gelince coraline alg kaplaması başlayacak ve bazı mercan türleri eklenince zaman içinde şenlenecek. Balıklarda zaten bu görüntüden şimdilik rahatsız.

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Ben kayaları canlı kaya sandım. smiley18.gif

"Canlı su" ifadesinin tersine "ölü su" ifadesi pek anlatmak istediğime uymadı. "Yorgun" renk bakımından mat hareketlilik bakımından durağan gibi anlamları ifadeye katmak için tercih ettiğim bir kelime ;)

6. MYTHDIVER

MYTHDIVER

En kısa zamanda canlı kayaları aşılamaya başlayacağım.
    Hasan ,yorgun su terimi bence çok hoş,güzel bir yorum oldu.Aydınlatmada bir adet 20 000 k lık florasan almam lazım ama herşeyi sıra koydum zamanı gelince oda ışıldayacak.
    Temel Abi canlı kayaları ortadaki delikli kayanın önüne dizerek sağ ve soldaki kayalarla birleştirmeyi düşünüyorum.İnşallah aşılama tutar.
    Kararlılk portal sayesinde oldu abicim,sayenizde birşeyleri anlamaya ve öğrenmeye başlıyoruz yavaş yavaş.Korkuyorum bu gidişle DIY birşeylerde yapıcam :D
    Bu arada yarında kaya bakmaya gidicem umutluyum eğer ihtiyacımdan fazla çıkarsa isteyen arkadaşlara hediye edebilirim.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Dekoru ben şahsen çok beğendim hocam. Görsellik açısından doyurdu beni. Canlı kayaları da yerleştirirseniz süper olacak zaten.

Saygılar

8. safak

safak

Dekor güzel ama hasan abiye katılıyorum biraz daha renkli dekor marin akvaryumuna daha çok yakışacaktır.

Sayfayı Paylaş