1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Demasoni Akvaryum Balıkları Bilgi

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde batuhan_2001 tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. batuhan_2001

batuhan_2001

Ad-Soyad:
    batuhan ozturk
    Demasoni akvaryum balıkları bilgi konusunda yardımınız gerek. Geçen hafta 10 tane demasoni balığı almıştım. Kücük 4-5 cm boylarında ama Demasoni balıkları tek tek ölüyorlar. Bugün üçücüsü öldü ölücek, suyun üstüne çıktı dışarı çıkmaya calışır gibi yardım edin. Neden akvaryum balıkları böyle oluyor?

Akvaryum 100*50*48
    Akvaryum suyu değiştirdim yüzde 20 falan.
    Kaya tuzu attım biraz

Acaba kum koymadım akvaryuma ondan olabilir mi, kumu temizlemek için almıştım koymadım geriye.
    ince beyaz silis akvaryum kumu var.
    Birde elma salyangozU var.

Yardım edin demasoni akvaryum balıkları hakkında arkadaşlar lütfen.

2. cirol

cirol

Ad-Soyad:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Demasoni Akvaryum Balıkları Bilgi

Önceki mesajında yanlış hatırlamıyorsam ,Tropheus'ta olduğunu yazmıştım.Bu türler için su değerleri önemlidir.http://www.akvaryumportali.com/tatl...t-ve-tropheus-534.html?534-Bloat-ve-Tropheus= denilen bağırsak hastalığı Demasoni içinde geçerlidir.Bu iki türde otçuldur ve su değerleri oturmamış bir akvaryuma ve balıklar ilk alındığında suya iyi alıştırılmadan eklendiğinde bu hastalık bu türler için kaçınılmaz bir durumdur.Balıklarında karın bölgesinde şişlik varsa bu hastalığın belirtisidir.Diğer aklıma gelenler Tropheuslar tek tür beslenmesi gereken koloni balığıdır.Aldığın Tropheusların ikiside erkekler ise Demasonileri kabul etmeyip hırpalayada bilirler,bir diğeri ise su zehirlenmeside olabilir.Şuan tek yapman gereken tuz atmak yerine Akvaryum ısısı ile eşit değerlerde damacana suyu ile %40 deiğişim yapıp beklemek olacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Cevap: Demasoni Akvaryum Balıkları Bilgi

Genellikle tatlı su akvaryumlarında kullanılan dekor malzemeleri kapalı yüzeydir. Kum kullanılmadığında ve orantılı veya dış filtre içinde de biyolojik malzeme yetersiz olduğunda yapılan yemlemeler ardından toksik maddeler açığa çıkar ve hızlıca ölümler görülür. Bence akvaryum kumu kullanmalısın.

Tags: akvaryum

Sayfayı Paylaş