1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Demasoni Balığı Hep Filtre Üstünde Duruyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde memati03 tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Benim demasoni dişi balığı birkaç gündür filtrenin üstünde duruyor. Dün suyun yüzünde yan yatıyordu ve hep aynı yerde duruyordu. Hafifce dokununca gene filtrenin üstüne yüzdü. Demasoni balığındaki sorun nedir?

20140204_131244.jpg 20140204_131242.jpg

2. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Merhaba Sayın memati03
    Bu canlı tankınıza ne zaman eklendi ?
    Kuyruk ve üst yüzgeçte attığınız fotoğrafa dikkat ettiğimde saydamlık görüyorum.Bu kısımları kontrol eder misiniz erime var mı ?
    Demasoni herhangi bir balık tarafından kovalandı mı ?
    Soluklaması ne durumda ?

3. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Evet sürekli kovalandı.
    Gerek hem erkekten hem diğer dişiden.
    Birde benim mavi terör olan erkek mavi prensesden de kovalandı gördüğüm kadarıyla, erime yok amma ben tedbir olarak mavi metilen koydum iyi gelir mi resim atacağım yakından.

4. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
  5. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Metilen mavisi beyaz benek hastalığının tedavisinde kullanılır ? Balığın üstünde beyaz benekler varmıydıda uyguladınız yoksa rastgele mi ? Ana tankta bu uygulamayı yaptıysanız yararlı bakterileri yok ettiniz demektir.

Sanırım demasoniyi yavruluğa ayırmışsınız orada strese girecektir.Lütfen canlıyı oradan alınız ve hacimce daha geniş bir yere aktarınız var ise ayrı bir karantina tankı yok ise şeffaf büyük bir saklama kabı ısıtıcı ve hava motoru kullananız.

Yüzgeçlerde erime yok ise bu kovalama sonrası balığınız yorgun düşmüş ve stres yapmış olabilir.Kendine gelene kadar karantinada tutunuz.Ana tankınızda erkek dişi oranını ayarladıktan sonra balığı tanka ekleyiniz.

Metilen mavisi ile ilgili soruma cevap verirseniz o konudada yardımcı olurum.

6. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Bircok hastalık lar icin oldugu icin cok az koydum 2 3 damla koydum fazla degil baska akvaryumum yok yani icine birazdaha buyuk plastik kabim var delikli olmazsa ona koyacam

7. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Yerini değiştirdikten sonra durumu hakkında bilgi verirseniz tekrar yardımcı olmaya çalışırım

8. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    15 lt rik bir plastik kaba koydum. Burada kendine gelir sanırım.
    20140204_174953.jpg

veysel bunu beğendi.
  9. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    20140204_183246.jpg 20140204_182931.jpg

Ekli Dosyalar:

10. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Sayın memati03
    Kuyrukta erime daha çok başka bir balık tarafından didiklenmiş gibi duruyor kızarıklık,kanlanma var mı eriyor dediğiniz kısımda bu canlının bulunduğu tankta başka hangi tür var ?

Şayet farklı tür yok ise balığı karantina tankina aliniz.varsa sera boctopur yok ise metilen mavisini kulak çubuğunun pamuğu ile eridiğinden suphelendiginiz kısımlara surunuz

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Baska balik yok sadece erkek prenses var biraz mavi metilen koyduk suya bactopur alalum

12. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Metilen mavisi var ise onunla devam ediniz boctopura şimdilik gerek yok. Bir hafta tedaviyi uygulayiniz.Daha önceki mesajımda tarafınıza belirtmiştim Metilen mavisini ana tanka uygulamayiniz yararlı bakterileri öldürüyorsunuz diğer balıklar icin sıkınti olacak karantina tankı yok ise akvaryum dışına şeffaf saklama kabı hava taşı ve isitici Metilen mavisini karantinada kullanın. Direk damlatmak yerine eriyen yerlere dediğim şekilde surmeniz faydalı olacaktır

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş