1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Demasoni besleyenlerin yardımına ihtiyacım var.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde atlantisprensi tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar 5-6 cm boyundaki bir demasoni yavru verir mi, verirse kaç adet verir? Demasoniler için 10 adetten fazla vermez diye duydum. Diğer Malawiler gibi düzenli yavru verir mi ? Yavruları 2-3 cm oluncaya kadar protein yemle besleyebilir miyiz? Damızlıklar otçul yemle beslendiği halde bloat oluyor mu, yani sorunlu bir balık diyebilir miyiz?

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Volkan bey,

Ben Demasoni besledim, 6-7 cm'ken yumurta almaya başlıyorlar ama diğer türler gibi 1-2 yumurta aldığında atıyor yumurtaları buda tecbrübe kazanmaya çalışıyor, genellikle otçul ağırlıklı ama ben arasıra proteinde veriyorum bişey olmuyordu damızlıklara, genede aklınızda olsun tropheus gibi bitkisel yemlerle besleyin heleki yavru ise bitkiselle besleyin haftada 1 protein yem verin ama protein oranı'nın çok fazla yüksek olmamasına dikkat ediniz, mesela bazı yemler %80 protein içerir bazılarda %60 protein %40 bitkisel olur Bu yemden verebilirsiniz veya siz hem proteinli yemi hemde bitkisel yemi karıştırıp verebilirsiniz... Bloat olmaz diye biliyorum ama çok fazla protein vermemeye özen gösteriniz.. Sorunlu balık diğil benim gözümde tabii.. :)

Saygılar...

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Peki Yavuz ilk yavru aldıklarında kaç adet alıyorlar ve ileriki dönemlerde bu yavru sayısı kaça çıkıyor?

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    6-7 cmken ortalama 5-6 tane almıştı, diğer 8 cm dişi 12-13 tane yumurta almıştı...

Saygılar...

Sayfayı Paylaş