1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Demasoni, Dubosi ve Yunus Balıkları

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde batuhan_2001 tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. batuhan_2001

batuhan_2001

Ad-Soyad:
    batuhan ozturk
    Demasoni, dubosi ve yunus balıkları hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Akvaryum boyutları:

1 metreye 50 *40
    10 tane demasoni ler ufak 5 6 cm
    2 adet tropheus duboisi maswa 10 12 cm var.

Bu balıkları uyumlu bir şekilde yaşarlar mı, akvarymcu yaşar dedi ama sanki balıklar bi,rbirlerinden korkuyolar gibi?
    Bir de bu balıklar la yunus balığı yaşar mı?

Bir sorum daha olucak, demasoni balıkları beslenmesinde bitkisel olarak neler verilir hangi yem alınmalı?
    Tropheus duboisi, maswa bu balıklara hangi yem veya bitkisel yem olur, hangisi daha güzel olur?

Yardımcı olanlardan Allah razı olsun.

2. Alparslan

Alparslan

Ad-Soyad:
    Alparslan İşken
    Cevap: Demasoni, Dubosi ve Yunus Balıkları

Batuhan bey merhaba hoş geldiniz, bence çeşit yapmayın birine karar verip güzel bir koloni yapın...:ay:

3. penqun

penqun

Ad-Soyad:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle Aramıza hoş geldiniz.Akvaryumunuzun hacmi 200 litre,200litrede çok güzel demosoni kolonisi olabilir.Tek tür yapmanızı tavsiye ederim.Bitkisel yem olarak Sera granugreen,Sera flora'yı tavsiye ederim.Kendim kullanıyorum gayet kaliteli yemler hiçbir şikayetim yok.

4. domurcukgül

domurcukgül

Ad-Soyad:
    uğur domurcukgül

Batuhan bey aramıza hoşgeldiniz.Bende Haktana katılıyorum,200 litrede demosoni 10 numara olur.Yeme gelince,Tropical Super Spirulina Forte Flakes,Tetra Pro Vegetable,New Life Spectrum Cichlid Formula,Tetra Phyll ,Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking,tavsiye ederim.

5. batuhan_2001

batuhan_2001

Ad-Soyad:
    batuhan ozturk

çok teşekkür ederim arkadaşlar ama dubosi masvanın biri öldü neden öldüyse ayrı akvaryuma alıcam diyerlerini
    yavru yunus almayı düşünüyorum birde arkadaşar 1,50 boy 70 yukseklı 60 genişlik seklinde akvaryum gelicek hedye olarak buna 200 adet yavru cok olurmu bazı akvaryumcular cok falan dıyolar yavrula 40 gunluk falan netten buldum alıcam nasıl yem yer yunuslar birde nelere dikkat etmem lazım arkadaşlar herke cok tşk ederi şimdiden

6. Alparslan

Alparslan

Ad-Soyad:
    Alparslan İşken

Akvaryum 600 lt çok güzel,yunus yavrularıda hediyeyse alın derim bir kısmınıda eski akvaryuma eklersiniz büyüdükce seçme şansınız olur öbürlerini de değerlendirirsiniz...:heyo:

Sayfayı Paylaş