1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Demasoni ve Sarı Prenses Yanına Hangi Tür?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 13 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Merhaba Arkadaşlar;
    Demasoni ve Sarı prenseslerim var tankımda. Demasonilerimden 3 tanesini kaybettim 3 tane kaldı. 5 tane de sarı prensesim var. Yanlarına ekleme yapmak istiyorum. Kolayca bulunan bir tür eklemek istiyorum. Ne önerirsiniz?
    Nasıl bir tür eklemeliyim?
    Saygılar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Cevap: Demasoni ve Sarı Prenses Yanına Hangi Tür?

Temel hocam selamlar.
    Ölümleri bir türlü anlayamadım hatta burda da paylaşmış ve beraber tartışmıştık ama bir sonuca ulaşamadık.
    Bu tür kolay bulunmayan bir tür sanırım değil mi Temel hocam?
    Saygılar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayır çok kolay bulunan bir türdür ve eli ayağı düzgün tüm akvaryumcularda bulunur. Ölüm sebeblerini bulamadık diye bir şey yok. Bir akvaryuma eğer bir hobici esnaftan toplu sayıda balık satın alıyorsa ve akvaryumdaki diğer bireyler çok sağlıklı olup alınan balıklarda bir kaçı ölüyorsa akvaryumun sorgulanması kadar balıkların geldiklerindeki halleri ve sağlığı da sorgulanmalıdır.
    Filtre sistemin iyi ve yeterli ise ve yine bakımlar zamanında doğru şekilde yapılıyorsa sorun sende olmayabilir.

Mevcut balıklarının durumu nedir ?

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

Mevcut balıklarım şu anda sağlıklılar. Bir sorunları yok gibi mutlu mesut yaşıyorlar.
    Renkleri formları iyi durumda. Yem yemelerinde de bir sorun yok.
    Yakın zamanlarda balık eklemediğim için gelen balıklar diye bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
    Saygılar.

6. cihan

cihan

İsim:
    cihan yalın

slm öncelikle kaybettiğin balıklar için üzüldüm kardeşim akvaryumun ebatlarını bilemediğimden bişey diyemeyecem bende bu siteye yeni üye olduğum için sizide tanımıyorum eğer tankınız büyükse yanında ek olarak sarılarınızın yanında yunus .yada mavi prenses .kata bilirsiniz tecrübelerime dayanaraktan bişey demek isterim eğer dışardan balık alacaksanız akvaryumcunuza yeni ğgelen balıktan hemen almayın 1 hafta sonra gidip alın ozaman sağlıklı olup olmadıklarını anlarsınız yeni gelen balıklar hasta olan olabilir sadece deneyimlerimden dolayı paylaştım

reis bunu beğendi.
  7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Zafer paslı prenseside düşünebilirsin akvaryumuna.Güzel balıklardır.

8. -kubilay-

-kubilay-

İsim:
    kubilay ferik

Bende bu balıkla(Zafer Paslı diye yazdığınız) Sarı prenses var devamlı kavga içinde ler sizce ne yapmalıyım ???

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Bir arkadaşımın da çok güzel bir akvaryumu vardı.Onun da çok balığı ölüyordu.Her malzemenin en kalitelisini alıyor ama bir türlü engel olamiyordu.Sonunda balıkların zehirlendiği anlaşılmıştı.Şimdi üzerinden epeyce bir zaman geçtiği için net olarak hatırlayamiyorum ancak ya kum,ya akvaryum silikonu yada her ikisinden dolayı zehirleniyorlardı.Bunları kontrol ettirin isterseniz?

Sayfayı Paylaş