1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

demasoni ve?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde ozlemm tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Arkadaslar yarın demasoni alacam bulursam. Yanında başka ne olabilir sizce? soulosi uygunmudur yada başka neler uygun olur?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özlem hanım dediğiniz gibi saulosi güzel bir şeçim olur.

Pseudotropeus saulosi

3. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    İsmail Bey ,teşekkürler Bayıldım bu siteye,yardımlaşma anlayışınıza... toka:gif Umarım balıkçı beni kandırmaz tabi sizin de yardımlarınızla yanlış bi seçim yapmam inşallah.

cirol bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özlem hanım güzel düşünceleriniz için teşekkürler,akvaryumcuya gittiğinizde beğendiğiniz balığı almadan resmini çekip portalımızda paylaşırsanız balık hakkında olumsuz ,veya olumsuz özelliklerini paylaşırız.Yapılan yorumlara göre balığı alırsınız.

5. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Ya aklıma takıldı soulosi dişisi sarı erkek mavili olunca yavruları nasıl olur?erkek baba dişi anneye mi çeker? Bide soulosi demasoniyle çiftleşirse?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özlem hanım saulosi yavruları ilk etapta erkek ve dişiler turuncu ve sarı renkte olurlar.Erkekler büyümeye başladığında kararır daha sonra mavi renk almaya başlar.Demasoni ile saulosi çiftleşirmi bence saulosi dişisi sarı renkte olduğu için demasoni erkekğinin çok fazla dikkatini çekeceğini sanmıyorum.

turqer bunu beğendi.
  7. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Demasoni erkeği ile saulosi erkeği birbirine çokk benziyolar. Ben farklı bi taraf göremedim. Nerden bilecem hangisi olduğunu?

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özlem hanım demasoni erkeği,saulosi erkeğine göre lacivert bantları daha fazla. saulosi erkeğinde açık mavi renk daha fazla.Gerçi daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Demasoni erkeği

Saulosi erkeği

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  9. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Anldım :) Resimlerini paylaşırım. Teşekkürler İsmail Bey , bana çok yardımcı oldunuz.

cirol bunu beğendi.
  10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bende ilk sizin gibi yapacaktım malawi tankımı kurarken. Ama sonra Mpanga ve Polit'te karar kıldım. ;) Umarım akvaryumunuzun resimlerini akvaryum tanıtım portalı'nda paylaşırsınız. Sağlıklı balıklar dilerim.

Sayfayı Paylaş