1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Demosoni-Duboisi Uyum Haıkkında

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde mengi_man tarafından 31 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar merhaba;
    İki farklı gölün iki farklı balığı olduğu için konuyu Malawi ye açtım.
    Demosoni-Duboisi birlikte besleyen var mı acaba?
    Yada uyum sorunu var mıdır?
    Saygılar...

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Her ne kadar'da beslenme biçimi aynı olsada ben pek uygun olduğunu düşünmüyorum.Nedeni çiftleşme döneminde iki tür'de çok agresif 'ler özellikle tropheus'lar göründüğünden çok sert balıklar normal şartlarda bile hep üstünlük iç güdüleri ön planda .Beslenirmi besleyen var,ama bir türden sizin isteğinize cevap vermesini istiyorsanız tek tür beslemeniz daha sağlıklı olacaktır.Sonuç beslenir ama ne kadar bu türlerden verim alınır bilinmez.

3. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Aynı konuyu bende demoları duboisilerden boşalan ve kasangalarla red çimbalara kalan akvaryum için düşünmüştüm 390 litrede sadece 3kasanga 3 çimba kaldı yanına 10 dişi 2 erkek demosoni atayım dedim vaz geçtim şimdi 180x40x50h akvaryumu demolara ayırayım diyorum 50 tane demo var şimdi damızlık yapacağım kendi kolonim olsun afyonda demosoni üreten yok bir abimizde vardı hepsini ben aldım bakalım ne olacak sonumuz

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İnşallah güzel bir demasoni kolonizi oluşturursunuz.Dediğim gibi bu iki tür çok ağresif özellikle tropheus'lar öldürücü darbeleri var.Dişi tropheuslar bile kendi aralarında sürekli üstünlük içindeler,bu nedenle demasoni için benim düşüncem yazık olur.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Haklısınız galiba.
    Eğer tankın içinde bir iç savaş çıkacaksa tehlikeye atmam hiçbir canlıyı.
    Tankım 200 Lt. ve biraz daha balık eklemek istiyorum açıkçası.
    Aklımda sarı prenses var öncelikle. Duboisi de çok canlı ve hoş görünen bir tür. Aklım ona da kaymadı değil hani.
    Siz ne dersiniz? 1e 5d demosoni var tankımda. 1e 5d sarı prenses daha da güzel hale getirir mi tankımı?
    Saygılar...

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Demasoni otçul sarı prenses hem etçil hemde otçul karar senin.

7. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Birlikte bakıldıkları akvaryumlar var. Birkaç kişiden duymuştum.
    Aynı diyet uygulanmaz onlara o zaman doğrudur.
    Peki demosoni yanına ne tavsiye edersiniz peki?
    Ekleme yapmalı mıyım sizce farklı bir tür.
    Yoksa balık sayısını mı arttırıp türü aynı tek tür olarak mı bakayım?
    Saygılar...

8. madstorm

madstorm

İsim:
    onursanal
    Cevap: Demosoni-Duboisi Uyum Haıkkında

Zafer bey;
    Bende hobiye ilk başladığım zamanlar, yani her hoşumuza gideni aldığımız zamanlar demasoni ve dubousiyi aynı tankta bakmıştım. Genel anlamda uyum sağladıklarını söyleyebilirim. Diyetleri birbiriyle aynı. Akvaryumunuzun boyutları uygun ise sorun yaşamazsınız.

9. kulbinli

kulbinli

İsim:
    mehmet ali başaslan
    Cevap: Demosoni-Duboisi Uyum Haıkkında

Ayrı gölün balıkları asla bir arada beslenmemlidir,demolar alg kazıyıcı tropheouslar ise yosun yiyicidirler,diyetleri otçulda olsa aslında farklıdır.ayrıca tropheuslar yavrularını beraber sürü halinde beslerler demolar buna uymaz.ayrıca phları farklıdır.

Sayfayı Paylaş