1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Demosoni Kralllığı Başladı....

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar yeni konu olarak açtım umarım yanlış yapmamışımdır. herkes görsün istedim benim kerataları. resimleri ekliyorum. 1e 5d olarak aldım (tabi umarım öyle çıkar bilemiyorum) cinsiyet konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. saygılar.

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

dekorasyonu değiştirdim biraz. bu akşam yuvarkal taşlarım gelecek. yeni dekorasyonu da paylaşacağım sizlerle.
    resimlere devam

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

YIKIKTEMO ve zgrkaralar bunu beğendi.
  2. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Evet doğru seçim yapmışınız 5 dişi 1 erkek var.

Dekordaki kullandığınız taşlarda çok doğal durmuş hava taşı olmasa daha iyi olurdu doğallığında belki onu çıkarınca balıklarınızda farklı bir memnuniyet göreceğinizi tacrübele sölüyorum en azında te hava taşıla arka köşeden verebilirsiniz yada dış filtereyi havadan suya verip oksijen verebilirsiniz tabikide seçim size kalmış.

Daha önce bende beslemiştim kağaralı küçük kovuklu bölğeler yapmıştım mütiş derece sevmişlerdi,tetra vegetable,sera flora,haftada 1 de discus yemi veriyordum.Küçük salatalık,haşlanmış ıspanak,marul bunlarıda veriyordum.

Sağlıklı canlılar beslersiniz umarım.

3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Çok teşekkürler yorumun için Mutlu.
    Çok sevimli bunlar çookk.. Beslediğin için bilirsin, akşam yuvarlak kayalarımla mağaraları da çoğaltıcam, sonra da izlemeye doyamayacağım sanırım bu kerataları. :)

Sarı prensesler hem etçil, hem otçul diye biliyorum. Acaba biraz daha renkli olması için 1e 5d sarı prenses de eklesem anlaşırlar mı ne dersin Mutlu?

4. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Çok zevkli balıklar sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz inşallah.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Çok teşekkürler. hepimiz beraber sağlıklı bi şekilde büyütürüz inşallah balıklarımızı. :)

--- Ekleme; ---

Sarı prenses ekleme konusunda ne dersiniz?

--- Ekleme; ---

Bu da video arkadaşlar....

[video]http://www.zshare.net/video/840872891e52a9e2/ [/video]

6. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar sarı prenses ekleme konusunda bir fikri olan var mı ona göre hareket edeceğim???

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah çok güzel akvaryum olmuş tebrikler.:nazar:
    Sarı prenses beslenebilir bu türle ve zaten bolca karma oldukları akvaryumlar var.

8. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Çok teşekkürler Temel abi.
    Tamamdır Temel abi, ben o zaman 1e 5d olarak bir koloni de sarı prenses alayım. Demosoni için sipariş verdiğim, yemleri kullanabilirim değil mi hepsine?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer tekrar'dan hayırlı olsun umarım bol yavrular alırsın.Yalnız dekor'u değiştirmişsin fakat bana göre olmamış.Neden dersen kayalar tek tarafta belki şunu diyebilirsin zaten bir erkek var.Ama ağzına yumurta alan dişi rahat bir kuluçka dönemi geçirmesi için tek bölgede olan kaya uygun olmaz.Erkek tüm yeri sahiplendiği için hem erkek hemde dişiler rahatsız edecektir.Bazıları şu der sadece erkek balık heryeri sahiplenir,ama unutulan dişilerde kendi aralarında birbirlerine üstünlük sağlamak için çaba gösterirler.Bu nedenle diğer bölgeyede bir kaç kaya ilavesi yaparsan daha sağlıklı olur.

10. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    İsmail hocam doğru diyorsunuz, bende onu düşündüm. Zaten bu akşam yuvarlak hatlı taşlardan gelecek 10 adet kadar, onları da diğer tarafta mağaralar olurturacak şekilde dizeceğim.

Fotoğrafları da hemen paylaşacağım sizinle, olumlu olumsuz btüm eleştriler için çok teşekkürler. Sizlerin tavsiyelerine genişletiyorum görselliği, ama yuvarlak taşlar akşam gelicek merak etme İsmail hocam, boşluk kalmıcak. :):)

11. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Yavru alırsan ne demosoni krallığı , demosoni imparatorluğu olur be:temel:

12. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Doğru diyorsun hocam, inşallah görürüz o günleride. :):):)

13. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Elimde bir nazar boncuğu var büyük ve bunu akvaryuma koymak istiyorum. Nasıl dezenfekte etmem lazım? Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa çok sevinirim.
    Teşekkürler.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cam nazar boncuğudur sanırım bildiğimiz. Çeşme de yıka ve ekle dezenfekte olmuş olur. Elini korkak alıştırma.:)

15. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Evet cam nazar boncuğu. Yıkadım zaten ama belki de sıcak suda bekletmek gereklidir falan dedim. O zaman hemen atıyorum akvaryuma :)
    Teşekkürler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Yeni dekorum hakkında görüşlerinizi alabilir miyim arkadaşlar?
    Teşekkürler.
    Saygılar...

17. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bence dekor güzel olmuş.Arka fon eklenecek mi?

18. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Mavi arka fon aldım ama akvaryumu kurmuştum ve doldurmuştum yapıştıramadım henüz.
    En kısa zamanda yapıştıracağım.
    Beğendiğinize sevindim.
    Saygılar...

19. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Amaç en güzeli yakalamaksa benim biraz olumsuz eleştirilerim olacak.

Öncelikle arka fonu koyacağınızı belirtmişsiniz o yönden bir skıntı yok. Yaptığınız kaya dekoruna gelirsek... Dizilim açısından dekorunuz doğal olmamış ilk olarak onu belirtmeliyim. Doğa da bu kadar taşlar simetrik olarak değil çünkü :)

Sol taraftaki Antalya falez kayası zaman içinde erime yapacaktır. Suyunuzu pisletecektir. Onu tanktan çıkarmınızı öneririm. Sağ kısımdaki taşlar ise çok şık. Ayrıca balıklar açısındanda güzel oluşturulmuş bir dekor. Daha çok tek renkten oluşan kaya ya da taşları seçerseniz gayet güzel olacaktır.

Demasoniler , Malawinin bence en özel balığıdır , yıllar geçse de beslenmek istenen bir tür olarak kalacaktır.

Cinsiyet konusuna gelirsek , renklere göre tahmin yapmak kesin sonuç vermez. Demasoni beslerken , alfa erkeğim rahatsızlandığı için ayırdığımda en büyük dişim , erkek rolüne geçip diğer dişilere titremeye ve baskınlık kurmaya başlamıştı. Yani balık ağzına yumurta almadan kesin bir teşhis koymak zor. İnşallah 1e 5d çıkar cinsiyet oranı.

Bol yavrulu günler sizin olsun...

yasemin elif ve cirol bunu beğendi.
  20. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Fikirleriniz için teşekkürler.
    Sürekli yeni şeyler istiyorum dekor için tam anlamıyla oturmadı hala.
    Yine eklemeler çıkarmalar yapılacak kesinlikle :))
    Saygılar.

Sayfayı Paylaş