1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

demosoni' nin altında çıkan kırmızı şey nedir ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde alper5959 tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Merhaba arkadaşlar.4-5 gün önce balığımın alt kısmında kırmızı birşey çıktı.sanki kırmızı cichlid yumurtasını çıkartmaya çalışırken yarısı dışarda yarısı içerde kalmış gibi.Ve hala da kaybolmadı.resmini pek net çekemedim ama bu ne olabilir arkadaşlar.kabız olsa arkasından pisliği sarkardı.acaba çıkan kırmızı tüpçük bağırsakmıdır ? bu nedir üstadlar ?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: demosoni' nin altında çıkan kırmızı şey nedir ?

Resimden hiçbirşey belli olmuyor Alper.:smile19:

3. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

düzgün bi fotosunu çekebilirsen bugün yükliycem ağbi ama çok çekingen ve fıldır fıldır kerata :)

4. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

evet öyle daha çok yardımcı olabilir üstadlar. dans:

5. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Resimleri çektim.Bu tüpçük nedir acaba hayvanın bağırsaklarımı çıktı kabızlıktan veya başka bi hastalıkmıdır tedavisi varmıdır ? neşesiz gibide durmuyor balığım

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Aynen öyle gibi görünüyor. Balığın bağırsağı dışarıya çıkmış. Dişi değilse, kesin öyle, dişi ise, yumurta dökme esnasında bu kadar büyük olmamakla birlikte bir şişlik görünebiliyor.

7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

peki bu kabızlık ise nasıl söktürebilirim veya o dışta sarkan şeye tedavi için bi müdahalede bulunabilirmiyim ? gerçi kabızlıkmı tam bilmem ama bir hastalığa da benzemiyor

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper bu üreme tüpçüğüne benzemiyor. Diğer balıklarda bir anormallik varmı ? saat:gif

9. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Diğer balıklarda bi sorun yok ağbi bitek bu böyle...

10. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Eğer karantina akvaryumu kurabilirsen önce bu arkadaşı karantinaya al bence ve daha detaylı ve anlaşılır resimler ekle lütfen.

11. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Fotoğraf makinam yok özgün ağbi cepten çekiyorum.Bu kadar düzgün fotoyu yakalamak için bile çok uğraştım daha düzgününün çıkıcağını zannetmiyorum o altında çıkan yassı bi pembe tüpçük gözle baktığın zaman bile bundan fazlası yok.Sizce bu otçul balık diğer balıklarımla beraber protein ağırlıklı beslenmekten bağırsaklarında bi sorun mu olmuştur.Ben öyle tahmin ediyorum.Protein ağırlıklı beslenmek ya bağırsaklarında bi hastalığın olmasına neden oldu yada kabız etti.karantina akvaryumu kurmak içinde başka malzemem yok ağbi ama bulaşıcı bi hastalık filan değildir diye düşünüyorum.Ama portalda böyle birşey ile karşılaşan oldumu tedavisi nedir bilen birisi varmı acaba ?

Sayfayı Paylaş