1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DENİZ AKVARYUM KURULUM AŞAMASI SORULARIM

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde sametyildiz28 tarafından 21 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. sametyildiz28

sametyildiz28

İsim:
    samet
    Merhaba forum arkadaşlarım yeni üyeyim sizin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum. Daha önce tatlı su akvaryumu baktım. Şimdi deniz akvaryumu yapmak isteyen bir hobiciyim kurulumumu büyük ölçüde tamamladım 65x45x30 cm ebatlarında 87lt bir tank ile başladım canlı kaya, protein skimmer, dalga motoru, t5 armatür, ısıtıcı, arındırılmış su ve tuz ile kurulumun ilk aşamasını tamamladım sanırım. 5 gündür bu şekilde çalıştırıyorum fotoğrafta görüldüğü şekilde. Sormak istediğim bir kaç şey var öncelikle tuz oranını ne yapmalıyım, su sıcaklığını kaça ayarlamalıyım biodigest kullanımım nasıl ve ne kadar olmalı bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var :)

Ekli Dosyalar:

2. baltasar89

baltasar89

İsim:
    Anil
    Hayırlı olsun . Kayalar cok iyi olmus ama kuma fazla vermeyın ust ustte kuma ne kadar az degerse iyidir cam kenarlarına yakın olamaması da temızlık acısından faydalı

1024-1025 arası onerilen tuz degeridir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. ZodiJackly

ZodiJackly

İsim:
    Ümit MARAŞLIOĞLU
    Kesinlikle katiliyorum. Önde duran kayalari da tepelere atın. Diger bir konu yani ampul işi ise, simdi bir adet kirin, ortalama bir hafta 10 gün sonra bir tane daha kırın, sonra kesin. Tabi bu ampul bazen su degerlerlerini duzenli tutmak adına sürekli kullaniliyor ancak bence şart degil.

Sayfayı Paylaş