1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Özel Forum

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 14 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu özel forum kategorimiz var bildiğiniz gibi. Bu kategoriyi oluştururken bu bölümde yeni, tartışmaya açık, deniz akvaryumu konularında olan birçok uygulamayı daha pratik hale getirecek fikirleri tartışmak, burada konulara hakim arkadaşların katkıları ile yeni açılımlar ortaya çıkarmayı ve yine burada ortaya çıkanların netleşmeden, deneme, test ve uygulamaları tamamlanıp genel görünüme açık şekilde forumda yayınlamadan önce dışa taşınmaması, çalınmaması için korumak arzusundaydık.

Deniz Akvaryumu Özel Forum Beklentisi

Kısıtlı Deniz Akvaryumu Forumu bize göre amacının çok üzerinde faydalı oldu ve birçok çarpıcı konu üzerine yazıştık ve ortak noktada buluştuk, bazı konularda ise ortak karar vererek ortaya atılan yeni fikrin faydalı olamayacağı noktasında buluştuk.

Ancak ne yazık ki, bu bölüme belli bir mesaj sayısı ardından ulaşılabilir olmasıyla yeni fikirlerin aşısı derecede test ve gözlemleri bitmeden uygulandığını, akvaryumlarda denendiğini gördük. Bu güven bizim açımızdan güzel olsa da, bu uygulamalar tam anlamı ile netleşmeden kullanılmamalıydı. İlave olarak, biz gerçek anlamda yenilikler yarattığımıza inandığımızdan bu fikirlerimizi önemsiyor ve tamamlanmadan başka forumlara taşınmasını da istemiyoruz. Ancak ne yazık ki, bir çoğunun başka forumlara taşınması ve ayrıca bir öneri olarak, bir tecrübe olarak fikirlerini aktardıklarında bunun kendilerine mal edilen konu devamları bizi de zaman içinde çok rahatsız etmiştir.

Deniz Akvaryumu Özel Forum Yeni Yapılanma

Son yönetim kararınca deniz akvaryumu özel forum bölümüne girebilecek üyelere giriş yetkisi forum yönetimi tarafından manuel olarak titizlikle verilecektir. Bölümde aktif olabilmek için üyeler meraklı veya bilgisi olduğu konularda geniş şekilde işlenmiş tamamen özgün 5 adet makaleyi foruma yazmış olmalıdır. Tartışma konularına hakim olabilecek bilgi ve eğitim yanında forumu sahiplenmiş düşünce yapısına sahip olmalıdır. Bu konuda bazı üye arkadaşların kızgınlıkları, serzenişleri olacaktır ama bu uygulama zorunlu hale gelmiş olup, hak eden herkese açık olacaktır.

Saygılarımızla.

atlantis, Erdem., cirol ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Anlayışla karşılıyoruz. Yalnız bu özelliklerde kaç kişi var forumda. Yanlış anlamış olabilirim "5 makale " deniyor değil mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yusuf o bölümde tartışılan konulara/projelere katkısı olabilecek herkese açık olacak aslında. Ancak bu kişileri tespit ederken biraz da matematiksel ölçütler olsun istedik. 5 makale aslında çok ta fazla değil. İlgi duyan kişilerin makale sayısı çok daha fazla aslında.

4. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Anladım sağlık olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kararınıza saygımız sonsuz
    Ancak ben edebiyat derslerinde kompozisyon dahi yazamazdım değil şimdi makale yazayım :D
    Benim gibi bir çok kişi olabilir,elbette herkesin kısıtlı forumda işide yok,nasıl olsa haberimiz olması gerekenlerden haberimiz oluyor
    Bence sorun olmaz yani,kimsenin alınganlık yapmasına gerek yok

Tapatalk...

halilkocan ve BulentS bunu beğendi.
  6. Hakan aynen bende katılıyorum.:)

halilkocan ve BulentS bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anlayışınıza teşekkürler arkadaşlar. Zaten konular tamamlandığında foruma açılıyor biliyorsunuz.

Son bir konu bardağı taşırdı aslında. 2 yıl evvel 17 sayfa özel forumda tartışılmış, dünya kadar test ve deneme yapılmış, uygulamanın ortak karar ile foruma açılmasının doğru olacağı noktasında buluşulmuş, birçok kişi bizzat uygulamayı görsel uygulayıp foruma açılan konunun da 9 sayfa olmasını sağlamış iken, bu konuların başka forum yapılarında açılması ve böyle yenilikleri görmenin güzel olduğundan söz edilmesinin bizlerdeki yansımasını sizlere bırakıyorum. Bu şekilde ben başta olmak üzere emek veren kimse kalmaz bu konulara kanımca. Bu yüzden sahip çıkmalıyız, vicdanı ve gözü olan herkes çok iyi biliyor ki, bu forum harici hiçbir forum yerel fayda getiren hiçbir unsuru bulamamış, yaratamamış ve hobicilere sunamamıştır.

Bunun aynen devamı gelecek ve biz bunları sıkı korumak istiyoruz. Üreten foruma desteği ziyaretçi olarak takip eden vermiyorsa, emek veren yeri ve kişileri lanse etmeden fikir gibi başka yerlere açıyorsa artık öğrenmesin, parayı bassın bassın yapsın, ne halt yerse yesin hiç fark etmez. Kesinlikle gerekirse 3 kişi yazışırız ama her şeyin ilkini yazışırız, her şeyin alternatifini yapmasak bile biliriz ve öğreniriz. Bize emekçi lazım, emek hırsızları değil. Görüldüğü üzere, forum üyelerimize zaten güven sorunu yok ne yazık ki bununla sınırlı değil konular.;)

Saruman, Erdem., Snowblind ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Bahsedilen yeterlilikte değilim açıkcası.Bunu da hepiniz biliyorsunuz zaten :) 5 makale değil tek bir satır bile yazamam tuzlusu konusunda.Ancak forumumuza gönülden bağlı biri olarak uygulamaya sonuna kadar katılıyor ve haklı buluyorum.Henüz bakmadım.Belki ben de kısıtlı bölüme kısıtlanmış olabilirim? :) Ancak ne olursa olsun yönetimin kararına saygı duyuyorum.Kaldı ki bana hitap etmeyen,benim üç gömlek üstümde kalan konular hepsi.Bu yüzden tekrar desteğimi belirtmek istiyor,forum yönetimine de işlerinde kolaylıklar diliyorum.

Bir sözüm de emek hırsızlarına...Bu insanlık ve karakter fakirleri kimler ise alenen afişe edilse çok sevinirdim.Başkalarının aylarca emek verdiği bir konuyu "Ben yaptım" diye başka forumlarda ilan etmek kansızlığın had safhasıdır.Ha emek çalmışsın ha para.Bu az muhterem çok saygıdeğer arkadaş veya arkadaşlar kimler ise derhal atılmalı ve ip leri alınıp bir daha foruma girememeleri sağlanmalı.Kusura bakmayın ancak bu konuda çok hassasım.Başka bir alanda faaliyet gösteren bir forumda yazdıklarım aynen birebir alınıp çok hırsızlık yapıldı.Bu yüzden onca emeğe karşılık yapılanın nasıl moral bozduğunu bilirim.Bir konu yazdım burada vatozlarım ile ilgili.Alıntıydı.Altına alıntı olduğunu ve ait olduğu kişiyi de yazdım.Diğer forumda da yazmadan evvel adama yazıp "Paylaşabilirmiyim?" diye iznini istedim.Şimdi "Ben yaptım" desem ne olacak?Ne menfaat sağlayacağım?Nasıl bir zihniyettir bu?

Saruman ve Alparslan bunu beğendi.
  9. Burda tabii ki alınan karar sonuna kadar haklı alınmış, bence emek hırsızlığının önüne geçmeyi hedefleyen bir karardır. Bazı dönemlerde Adaletin kılıcı keskin olur, forumumuz için şu anda bu geçerli. Böylelikle makale çeşitliliği de artmış olur kanımca. Gram alınmadım bunu da ifade etmek isterim, hatta şimdiden aklımda 2 konu belirledim. :)

:portaliseviyoruz:

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ben bu statüye giriyor muyum bilmiyorum ama kafamın bir köşesinde var uzun zamandır girip kurumları okuyorum, zamanından önce davranmışım Allahtan doğru bir karar bence de emek hırsızı ülkemizde malesef ki çok.

11. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Şartlar insanları zorlayabilir. Makale yazmak biraz da hevesle alakalı bir şey. Daha önce böyle bir kural olmamasına rağmen bir çok makale yazıldı üyeler tarafından. Zorunluluk haline gelmesi nasıl bir etki yaratır bilemiyorum. Yöneticiler zaten bütün forumu aktif okuyan kontrol eden insanlar dolayısıyla herkesin az çok kim olduğunu biliyorlar. Fiziki şart gözetmeksizin manuel olarak dağıtılabilir bu izin. Kimse de çıkıp bir şey diyemez.
    Bölüme ulaşımın kısıtlandırılması konusunda ise %100 katılıyorum. Yerinde bir karar.

Alparslan bunu beğendi.
  12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Burak insanları Foruma gelip yorum yazmalarıyla tanıyamıyorsun hatta yüzyüze oturup muhabbet etmiş olsan bile bu böyle bu karar doğru oldu makale yazmasa da hak eden yerini bulur kanımca.

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok yerinde bir karar olmuş.Son yaşadığım olumsuzluklarda ne yapar ne ederim diye araştırma yaparken yeni üye olduğum zamanlar çok yazışılan sumpa çivi koyma yazısını arattım.Ve hiç olmadık bir yerde daha önce buradada yazan bir kişinin sanki kendi fikrirmiş gibi konuyu sahiplenmesine şaşırıp kaldım.Bunu ben bile görebildimse illaki bizimkilerinde haberi vardır dedim.
    Konulara ulaşsam ne olur,ulaşmasam ne olur.Bir sorunla karşılaştığımda yada birşeyleri merak ettiğimde ter ter tepinip ortalığı yıkacağımı, en önemlisi hangi konu saklı gizli olursa olsun hemen yardımıma koşup gerekirse bak bunu oku senin sorunun burda yazıyor diyeceğinizi bildiğimden kararınızı saygıyla karşılıyorum.

Durul Baykara, cirol, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Tuzlu su ile alakası olsun olmasın, şahsen yazdıklarımdan dolayı benim durumum ne olacak?
    merak ediyorum .. (öğrenmek istiyorum diyelim)

inifnity bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Burak senin durumun bizi çok çok aşıyor. Senin durumuna yorum yapacak kapasitede adam bu forumda çıkmaz kanımca.:)

kupeli ve suret bunu beğendi.
  16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Nerdeydin be abi sen özlettin kendini ?

Seyyar cihazdan online.

17. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    selam,
    sonuçta karara saygı duymak lazım. ama benim gibi yazmayı peksevmeyen birinden,makale yazmasını beklemek, hemde 5 tane temo20

ben şimdi hiç o bölüme giremeyecek miyim?:( peki şuan yeni birşey deniyorum akvaryumumda bunu size nasıl anlatıcam? kiminle paylaşıcamtemo26

;) teşekkürler..

18. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Ben bu konuyu başka bir forumda paylaştım...Ortalık yıkıldı Yağmur....100 tane laf....Yav ben denedim,sonuçları olumlu oldum yazmıştım oysa ki....Millete illada deneyin demedim ki ama insanlar o kadar dar bakışlı ki demiyorlar ki ulan bu adamın 2.000 e yakın mesajı olmuş,15 yıldır deniz akvaryumu hobisinde...Birşey paylaştı detaylarını öğrensek,denesek v.s.....O yüzden forumumuzu seviyorum...:portaliseviyoruz:

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bir Konu açacaksın ve anlatacaksın onun üzerinde tartışılır konuşulur. Bunun için kısıtlı bölüm olması şart değil.

20. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Önce diğer uygun konu başlıklarında paylaşırsınız...Okuruz,deneriz,destek oluruz,eğrisini doğrusunu konuşuruz...sonra tecrübeleriniz ve paylaşımlarınız artar...sizde girersiniz ;)

Sayfayı Paylaş