1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Armatür Yapımı L

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde murer tarafından 11 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Deniz akvaryumu armatür yapımı L şeklinde Temel kardeşimin akvaryumu için olacak. Deniz akvaryumu ışıklandırması üretim amaçlı olduğundan çok detay gerektirmese bile bazı kullanım kolaylıkları ekleyeceğiz. Üretim akvaryumunun tam üzerine bir armatür tasarlıyorum sonu olarak. Akvaryum kurulumunu Bölmeli Üretim Deniz Akvaryumu linkinden takip edebilirsiniz.

Güç olarak 3x24 ve 3x54 Watt T5 kullanılacak, her floresan zaman saatleri ile ayrı ayrı kontrol edilebilecek.
    Aslında armatür iki parçadan oluşuyor, ileride lazım olursa 3x24 watt olan kısmı 65 cm lik akvaryumda, 3x54 watt olan kısmıda 130 cm lik akvaryumda kullanılabilecek.

Bu gün armatürü lazerden aldım, cakaları yaptırdım, kaynak işi sabaha kaldı maalesef.temo26

Şimdilik teknik resimlerini paylaşayım, meraklar giderilsin. Eyüp'e tekrar teşekkürler...:çiçek:

falconx, kupeli, murat parin ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederim Eyüp kardeşime ve sana ve tabii bir de Doğan var sanırım. Çizimler uzay mekiği gibi, işlevi de en az bu kadar iyi olacağına göre bana armatürü kucaklamak kalacak. ;)

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi bitmiş olarak kabul ediyorum süper armatür oluyor güle güle kullan...:)

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    3x T5 anladığım kadarı ile yoksa LED midir? 16 saate kadar çıkabilir yanma süreleri çünkü, sarfiyat bakımından merak ettim.

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bölmelerde anemon var Mahir, led den rahatsız oluyorlar anemonlar. O yüzden t5 düşündük. Sarfiyata katlanacak patron artık :)

brkfrt ve Montimahir bunu beğendi.
  6. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Çok yerinde bir karar.

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Murat bey konuda yazmış zaten atlamışım, kusura bakmayın.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mahir bunlar yumurtlamıyor.:D

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kimler ?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar yumurtlamıyor, hani ortak derdimiz ya. T5 olursa yumurtlama olur belki. Tepelerinde metal halide ve alçak hazneler, yukarı kaldırdım ama çok rahatsız oldular öyle böyle değil.

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ben bu son zamlardan sonra LED ' e dönmeyi düşünüyorum, anemon yok. Loş ışık yeterli aslında ama durumunuz farklı. Yumurtlarlar eninde sonunda :) bekleyiş inşallah kısa sürer. Bende şu anda enerji ampülü var tepede, dolaylı ışık olsa daha iyi olabilir, anemon işi bozuyor.

YIKIKTEMO ve brkfrt bunu beğendi.
  12. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Temel abiyede,Murat abinin yaptığı armetür yakışırdı.Emek veren kafa patlatan herkesin emeğine sağlık bir iş çıkacak eminim.İyi günlerde kullan inşallah Temel abi...

Sent from my iPhone using Tapatalk

YIKIKTEMO ve murer bunu beğendi.
  13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Pazar günü gelecek olan arkadaşlar, natamam halini yakından inceleme şansı bulacaklar.

murat parin ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. Eyup Hayri YILDIRIM

Eyup Hayri YILDIRIM

İsim:
    Eyup Hayri YILDIRIM
    Abi armatur gercekten cok fonksiyonel ve guzel olacak saglikla buyurtursun insallah yavrulari, corbada benimde bi nebze tuzum olduysa ne mutlu bana:)
    Murat abi tekrardan ellerine saglik abi benim ufak bir yardimim oldu sadece, buyuk kismi ve isin pratigi sende abi:)

YIKIKTEMO ve murer bunu beğendi.
  15. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Doğan var sanırım mıtemo3 En kıl işi bana bıraktılar karaköy pendik mekik dokuyoruz:D:D:D Şaka bir yana güzel olacak Murat abi döktürecek yine ,pazar günü mıncıklarım armatürünü ona göre he:D

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben biliyorum durumu merak etme sen.;) Mıncıklama serbest, bakarsın Murer Armatür rakibi çıkar.:D

taakaa bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    3.Geleneksel Portal buluşmasında Temel abiye yapılan L modeli Armatürü gördüm.Evet Murat abi bu işin uzmanı,şöyle Ati ve Giesemann biliyorsunuz marka ama armatürleri yapanlar daha çok kendi ülke şartlarına göre yapıp satıyorlar ama Murat abi uzun zamandır hobici Türkiyenin şartlarını biliyor mesela elektiriğin pahalı olduğunu,ithalatçıların ne tür mercanlar getirdiğini bilen bir kişi o yüzden ürettiği Armatürler bence yabancı markalardan daha iyi.
    Murat abinin yaptığı armatürü bu gün yine inceledim ısınmaması için tamamen lazer kesim,her tarafında emek ve düşünce yatıyordu A-P damgası bile lazer kesimiydi.Toplantıya gelemeyip merak edenler incelesinler ama "Canlısı gibi olmuyor" idare edin...:)

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

siftery, ozgun_cyprus, murat parin ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık Alparslan. Gayet yakışıklı senin gibi. Murat usta için övgüye gerek yok. Murat usta sonuçta.:)

murer ve Alparslan bunu beğendi.
  19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Murat Abinin eline sağlık
    Yine güzel bir armatür çıkacak ortaya belli

Logoda alttaki kırmızı pleksi güzel düşünülmüş,ancak logoyu beğenmedim ben.Üzerinde daha çalışılması gerekli gibi..

Tapatalk...

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi övgüler az bile sizler benim için kelimelerle anlatılamayan kahramanlarımız ... :portaliseviyoruz:

cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş