1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Aydınlatması Bilgi Yardımı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde South53 tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Arkadaşlar merhaba,
    Sonunda aile meclisinden kararımız çıktı:) 120x60x50(h) boyutlarında bir tank ile deniz akvaryumu dünyasına adım atıyoruz.
    Tank siparişimi verdim diğer malzemeleride toparlamaya başladım. Bugün Özgür Bey sağolsun, PS işinide hallettim.(Bubble king double cone 200)
    Açıkcası bu toplama işinin bile keyfini çıkarmak niyetindeyim.
    Forumdaki paylaşımlardan inanılmaz yararlandığımı söylememe gerek yok sanırım.
    Diğer malzeme planlarımı bir sonraki forumumda paylaşacağım ve tavsiyelerinizi rica edeceğim ama öncelikle aydınlatma konusunda yorumlarınızı bekliyorum...
    Temel Beyin yaklaşık bir sene önce T5 hakkındaki paylaşımını okudum. Bu zaman zarfında LED dede her geçen gelişim sözkonusu. Farklı yerlerde farklı yorumlar okuyunca insanın kafasıda karışıyor doğrusu.
    T5 GIESEMANN MATRIX 4X54 ( 1.000 TL civarı ) veya muadili bir LED sistemi ( 1.300 TL )

Planım 8-9 ay sadece canlı ile yürüyüp sonra mercana geçmek olduğu için tavsiye ve yorumlarınızı rica etmekteyim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aydınlatma ya ne kadar bütçe ayirabildiniz bilemiyorum ama led denince başta radion gelir ondan sonra daha ekonomik derseniz Murat beyle (murer) ile görüşün derim.
    Ama t5 olsun derseniz de 4 değil o tank ici. En az 6 t5 ten oluşan bir armatür bakın .

Seyyar cihazdan online.

3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Wertexi bir kenara atmayın derim. Unutmayın ki Rodeon piyasada yok ken Wertex herzaman vardı.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Evet unutmuştum birde vertex var . Mustafa Abi'm kızmasın onuda ekleyelim abi unutturuyorsun kendini .

Seyyar cihazdan online.

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Yok halil cim ne kızacam yahu feda olsun sana vertex ler rodeonlar.temo4

6. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney