1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Başlangıç Desteği

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde devrim1907 tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Deniz akvaryumu kurmayı düşünüyorum. Akvaryumum 80 Lt den fazla, kendinden filitre sistemli, protein skimmer askılı mı olsun yoksa asağıya ufak bir sump sistemi mi yapayım?

Destek olursanız sevinirim.

deniz akvaryumu kurulumu destek.jpg

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryum hazır sistem anladığım kadarıyla, benimde vardı bu şekil camcı delmeye yanaşmadı mikalı cam olduğu için. Askı ps de olur, tunzenin akvaryum içine yerleşen doc ps leride olur. Altta sump yapmak istersen taşırma biraz sıkıntı yaratabilir. Hazır sistem akvaryumlarda kapakta sıkıntı yaratıyor ben kapağı söküp tavana asmıştım. Sump düşünmezsen bu aşağıdaki gibi ps kullanabilirsin tunze 9004 yeterli gelir.
    197509b6c0f7c50a.jpg

Erdem. ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Teşekkür ederim yardımın icin. Dıştan asmalı bir ps var mı içi ufak, bir de ps sokarsam öbür tarafta da filtre motoru iyice daralacak.

Resimdeki ps uygun mudur? Arkadaşlar fiyatı da 200 TL civarı fazla mı gelir 80 LT akvaryuma?

Ekli Dosyalar:

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dıştan askılı psler biraz kısıtlı en iyi aqua macro ps ler olur. Ben 200 p modelini kullanıyordum 240 litrelik akvaryumda şimdi. Senin dediğinde canlı sayısını fazla abartmaz isen olur. Ama akvaryum içine olur oda dışa asılmaz.

5. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Teşekkürler yardım için. 15 gün oldu araştırmaktan yoruldum, daha tankı kurmadan bu gidişle akvaryumu değiştirip sump yapacaz galiba.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence de en mantıklı tercih bu olur yapıldı mı adam akıllı yapılsın derim. Yok ben bu şekil devam edeceğim dersen tunze 9004 ps güzel olur hem üstten emdiği için suyu yağlanmada olmaz su yüzeyinde. Kesinlikle iyi düşünüp tartmalı başta yapılan yanlışlıklar sonra gereksiz maliyet ve zaman kaybı olarak geri dönüyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş