1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Başlangıcı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde devrim1907 tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Merhaba resimlerde paylastigim kendinden filitreli akvaryumumu tuzlu suya cevirmeye karar verdim kendi filitre sisitemini kullanayimmi,yoksa sadece ps kullanayim akvaryumum 80 litre hydro 250 lt ps aldim.kendi filitrem tankin icinde kalsinmi hava cikis yeri rahatsiz edermi sistemi birazda olsa debi ve kabarcik veriyor .eger kullan dersenizde filitre icini nasil kullanayim, tesekkurler simdiden. Resimlerde filtre ve akvaryumun resmi var.

Ekli Dosyalar:

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba abi.
    Olur olmaz değil ona göre canlı yükü eklenirse olur.
    Işıklandırma kuvvetlendirilmesi lazım, sirkülasyon motoru eklenmeli, aslında sump yapa bilirseniz dahada iyi olur...

3. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Alparslan bey dendim cami kestiremedim ower olsun dedim oda olmadi tasirma aparti alayim dedim 200 tl civari anliyacaginiz herseyi dusundum.hydro 250lt ps aldim dalga motoruda hazir canli kum alindi. filitre kalsinmi icinde sizce dalga motoru bide filitrenin hava cikis yeri fazla gelmez umarim filtre yukarda resimde gorduyseniz elyafmi koyayim sadece.

4. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Benim ogrenmeye calistigim sadece ps kullansam yetermi filitreyi kaldirsam dalga motoru ve ps yetermi 60 cm lik bi tank icin.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sadece Ps yeter abi, ben yalnız zeolit kullanıyorum sizin o filtre bölümüne zeolit döküp kullanılır gibi denemek lazım, elyaf olaylarından kaçınıyorum nedeni de bir sürü plankton vb yakalıyor...

6. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Sizi yoruyorum ama ps yeter dediniz zeolit dokun dediniz filtreyi sistemini kaldiracaksam zeolit o bolumde nasil olacak .. Kafam karistti :)

7. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Forumda tuzlu suyu birakmis sumpli tanki olan biri varsa benimkiyle takas edicek olan bir arkadas ariyorum bu isin cozumu benimkini verip sump sisteme gecmek yardimci olursaniz sevinirim uzerine bi miktar ucrettte oderim ..

Sayfayı Paylaş