1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Dekoru

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Deniz akvaryumu dekoru ortaya çıkarmak bir zevk olduğu kadar, aynı zamanda bir sanattır demek sanırım fazlaca abartı olmaz. Akvaryum dekoru oluşturmak aslında birçok şekil ve malzeme ile ortaya çıkarılabilse de, içindeki balıklar kadar, deniz akvaryumu mercanları en az akvaryum sahibinin zevki kadar bu konuda söz sahibi olmalıdır.Deniz akvaryumu birçok açıdan emek vererek kurulur ve ortaya çıkarılır. Akvaryumun karşısına geçtiğinizde eğer gözünüze güzel görünen ve size ait bir yapı görmüyorsanız akvaryum hobisine 1-0 yenik başlıyorsunuz demektir. Özellikle misafirlerin beğeni oranı düşük olursa ilerleyen süreçte akvaryumdan elinizin ve ayağınızın çıkmaması muhtemeldir. Bu açıdan, en başından ilk olarak sizin beğeneceğiniz ama beslenecek canlılara da hitap eden bir deniz akvaryumu dekoru oluşturulmalı ve bunun için çaba harcanmalıdır. Yaratıcı mısınız, veya değil misiniz? Önce buna karar vermek ve ister yaratıcılığınızla veya hazır yaratılan ile bir akvaryum kurmaya hazır olun. Aşağıda sizlere sadece örnekler sunulacak ve bu örnekler neticesinde deniz akvaryumu dekoru konusunda gerisi size bırakılacak.

  Deniz Akvaryumu Dekoru.jpg

  Deniz Akvaryumu Dekoru Ortaya Çıkarılırken Yaratıcılığınıza Güveniyor musunuz?


  deniz-akvaryumu-Dekoru-Yapmak.jpg akvaryum-dekoru.jpg

  İtiraf etmek gerekirse, deniz akvaryumu dekoru konusunda Akvaryum Portalı bu alanda birçok başarı veya kişisel beceri harikaları ortaya çıkarmış bir platformdur. Özellikle canlı kaya yapımı konusunda birçok deneme ve proje sonrası güzel deniz akvaryumu dekoru modelleri çıkmasına şahit olmuştur. Aykut İşgören kardeşimiz sabırlı bir süreç içerisinde deniz akvaryumu dekoru oluştururken tamamen kendi bakış açısını ve ileriye dönük beslemek istediği mercanların yerlerini tasarlayarak hareket etmiş.

  Deniz Akvaryumu Dekoru Yapılmalı mı, Yapılırsa Nasıl Yapılmalı?

  Deniz akvaryumu dekoru yapımında seramik kayalar porland çimento, mercan kırıkları kullanılmış ve suya salınım yapmayan malzemeler kullanılarak güvenli bir akvaryum dekoru oluşturmuştur. Deniz akvaryumu dekoru elbetteki her zaman bu şekilde oluşturulmak zorunda değil, canlı kaya kullanımı veya seramik hazır kayalar kullanılması mümkün. Her zaman söz edildiği gibi, deniz akvaryumu dekoru konusunda son zamanlarda suni taşlar, seramik akvaryum dekorları hız kazandı ve bu aslında bir anlamda doğayı talan etmekten vaz geçmek anlamı taşıyor. Canlı kayaların doğadan toplanması ciddi tahribat anlamına geldiği gibi, ülkemizdeki toplayıcılarının da ne kadar bilinçli olduğunu size bırakıyorum. Kendin Yap Akvaryum ve Dekor olarak konuya bakılıyorsa, her malzemenin kullanılamayacağını bilmek gerekir. Link içinde çeşitli denemeler, farklı malzemeler ile deniz akvaryumu dekoru denemeleri ve sonuçlarına ait tecrübeler fazlasıyla bulunmaktadır. Gereken bilgileri makale içinde vermek yerine linkler ile size sunmaya çalıştım. Portal konularını takip ederseniz deniz akvaryumu dekoru konusunda birçok fikir bulabilirsiniz.

  Akvaryum Portalı
   
  Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  siftery, taakaa, bulents ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş