1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz akvaryumu fikirleri

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Smoke tarafından 29 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Smoke

Smoke

İsim:
    Abdurrahman
    Uzun bir sürenin ardından deniz akvaryumu kurmaya karar verdikten sonra 5 katın ardından terasıma zor çıkarttım 8 kişiyle:) haliyle 12mm cam ve arka fonun ağırlığı üzerine zorladı epeyce alt kısmına daha elim değmedi suyunu koydum ve çalıştırdım dün akşam itibariyle akvaryumumda nasıl bir protein skimmer ve ne gibi malzemeler kullanmam gerektiği üzerine forumdaki bilgi sahibi arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım vardır.200-45-50 ebatlarında yandan sump sistemli resimlerde görüldüğü.Şimdiden teşekkürler bütün arkadaşlara.

Uploaded with ImageShack.us

[​IMG] Uploaded with ImageShack.us

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Deniz akvaryumu fikirleri

Abdurrahman maşallah baya uzun bir akvaryum.
    Yalnız gözüme çarpan sump içinde bulunan vana metal galiba o sana sıkıntı çıkarır bir süre sonra paslanacak.
    birde gördüğüm kadarı ile sen PS koymak için neredeyse hiç yer yok gibi yan sump içinde.
    Suyu koydum demişsin gördüğüm kadarı ile tabanda kum da var kum nedir birde suyu nerden doldurdun çeşmeden mi ? Tuz koydun mu ?

3. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Önecelikle hoşgeldin Abdurrahman abi , ilk olarak gözüme çarpanlar şunlar halil abinin dediği gibi ps içim yerin kalmamış.Suyu boşaltıp yansump sistemini iptal ederek alttan sump yapman daha mantıklı olacaktır . Öncelikle bunu yapman gerekli bence, ps tavsiyesindede üstadlar yardımcı olacaktır.:ay:

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Anlaşılan bu yan sump Ankara'da çok moda sanırım :) Gün geçtikçe akvaryumlarda çerçeve, atkı, kuşak kullanımının azaldığı, malzemelerin dayanımı ölçüsünde azaltılmaya çalışıldığı bu dönemde işin aslı yan sump kullanımı bana garip geliyor. Tabi bu benim kişisel görüşüm, bu tür akvaryumları sevmememin sebebi simetri takıntımda olabilir.

Bu kadar büyük bir akvaryuma bu sump alanının yetmeyeceğini düşünüyorum. Tabi burdan sumpın ölçülerini göz kararı kestirerek çıkarmaya çalışarak bunu söylüyorum.

Sayfayı Paylaş