1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Kabarcık Sorunu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde taakaa tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Deniz akvaryumu kabarcık sorunu var. Protein skimmer inanılmaz kabarcık çıkıyor (Delikli ızgaranın üzerinde şeffaf uzantısı yok diye köpük erken dağılıyor belki sebep budur.) Çıkan köpükler şaşırtmadan kafa motorunun olduğu bölmeye geçiyor ve haliyle ana tankta deniz akvaryumu kabarcık sorunu yüzünden net bir görüntü olmuyor ben onları beyaz küçük partüküller sanmıştım ,Bülent abi'nin uyarmasıyla farkettim. Dün sünger koydum şaşırtmaya fakat bu sefer de süngerden geçen suyun debisi kafa motorunun debisine yetmiyor ve kafa motorunun olduğu bölümde su seviyesi düşüyor PS olan sump bölmesinde su seviyesi yükseliyor. Gerçi yine de kabarcık kaçıyor sünger çözmedi işi yani.

Ne yapacağız şimdi?

Deniz akvaryumu kabarcık sorunu.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Dogan bu ic filtrelerin icinde kullanilan cok buyuk gozenekli sungerler var, o tur bir sungerle mi denedin, yoksa kucuk gozenekli olanlarla mi?

3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Mavi biyolojik sünger aldım hangisi oluyor bu

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Evet buyuk ihtimal dogru sunger almissin ama olmamis, :( biraz daha oyna' sungeri araya sokarken cok sikistirmiyorsun degil mi?

5. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Yarın bir parça daha alıp deneyeyim ama sanmıyorum parçalaya parçalaya bir hal oldum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eğer bölmedeki su süngerden geçiyorsa aslında büyük oranda kabarcıktan arınır ama bu tarz sistemlerde yani sy yukarıdan sumpa veya akvaryuma düştüğünde kabarcık daha fazla oluyor. Doğal olarak bunun ana nedeni, kabarcıkların direk su yüzeyine yükselmesi ve diğer tarafa daha fazla oranda geçmesi. Su üstten değil alttan verilmiş olsaydı daha az kabarcık olacaktı veya olmayacaktı.

taakaa bunu beğendi.
  7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Kafa motorunun oraya alttan geçiyor zaten ??

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    düşen su seviyesi yazan bölümdeki su seviyesini artır. sanırım senin problemin oraya su düşerken oluşan kabarcıklar. Ps den gelenler değil.

9. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Sünger varken orası yükselmiyor Bülent abi ,o gözze su döktüğümde 5 6 saniye sonra eski seviyesine iniyor soldaki seviye artıyor .(Süngerden geçen suyun debisi kafa motorundan az olduğu için)

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Süngeri çıkart, o seviyeyi yükseltir ps su tahliyesini de kafa motorunun ters istikametine çevirirsen düzelir.

11. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Şu an öyle yaptım zaten de ,kulaklarımdan duman çıkıyor arada uzaklaştırıyorlar beni akvaryumdan:D:D

BulentS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş