1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu kurmak istiyorum aklımda deli sorular

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde ErmutluAhmet tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ErmutluAhmet

ErmutluAhmet

İsim:
    Ahmet Ermutlu
    Merhabalar herkese ben ahmet.Öncelikle bu hobiye tatlı su akvaryumuyla başladım ve zamanla birkaç tecrübem oldu.Şimdi işi iyice profesyonel bir boyuta taşımak istedim.Akvaryum olarak başta deniz akvaryumu üzerinde durdum çünkü deniz canlıları göze başka bi güzel geliyor.Yaklaşık 400 lt civarında bir akvaryum kafamda planladım ve bugün birkaç yeri aradım ama fiyatlar şoka uğrattı beni en son şu firma fiyatı mail attı.

Sump (dolap içi Tank filtre) sistemli Deniz Akvaryumu 110cm 400 litre
    3950 tl. anahtar teslimi
    Etanj su yalıtımlı kapak, power led sistem
    Akvaryum Ölçüleri; 110x50x60h 10mm. cam.
    sump tankı ile birlikte 400 litre

Birlikte verilen malzemeler;
    canlı-kaya-live-rock 25kg
    Aydınlatma BlueSky Royal led armatüri
    Mavi ton 3DArka fon poster
    400litre protein toplayıcı
    Ultraviole 9watt
    Sump Kafa Motor 4000lt-h
    dalga-motor8000lt-h
    Isıtıcı 200 Watt
    hava-motoru volümlü
    havataşı-sander-deniz
    otomatik yemleme makinası
    gelgit olayı ve aydınlatma uyku modu priz
    anahtarlı grup priz
    tuz ölçer
    Pro salt deniz tuzu
    mercan-kumu
    Suprat
    Active Karbon
    bioball
    bio-sünger
    fiber Elyaf
    su düzenleyici + live rock kalcium (tabi bana sumplu 400 lt fiyatı vermiş oysaki sadece ana tank 400 lt olucak ekstra burdanda fiyat artacak)

sizce fiyat nasıl çokmu?bana çok fazla geldi ama piyasayı bilmiyorum önerilerinize ihtiyacım var.Yoksa tekrar tatlı suya yönelicem.Birde fiziksel engelliyim ama bu iştede çok istekliyim siparişi verip montajı gelip kendi kurabilecek birilerini tanıyormusunuz?Çünkü ailede benim kadar bilgili kimse yok neyin nereye konulacağını anlatsam bile zor olur anlatmakla.Yardımlarınızı bekliyorum beylikdüzünde oturuyorum bide.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Ocak 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz her şey gönlünüzce olsun, sipariş için acele etmeyin derim...

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kararınız hayırlı olsun, en kolayı akvaryum diğer malzemelerde ps, aydınlatma, kaliteli bir tuz bunlarda kesinlikle dikkat edilecek. Bence marka ve model belli olmadan ve sormadan bir şey sipariş vermeyin. Sonra üzülürsünüz maddi anlamda da yorulursunuz.

4. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Hoşgeldiniz.
    Öncelikle bu konuda çok araştırın ve forumları sıkı bir şekilde takip edin, sitede bir çok kurulum var, bunları baştan sona kadar okuyun.
    Öncelikle siz ne istiyorsunuz, bunun adını koyduktan sonra gerisi gelir.
    Veysel Bey'in dediği gibi malzeme kalitesi çok önemli.
    400 lt. skimmer 250 tl ye de var 2500 tl. yede.
    dalga motoru 80 tl. yede var 1450 tl. yede.

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Bu hobinin ana kuralı sabır oldugunu anımsatarak hoş geldiniz diyorum. Forumları takip edin okuyun sizin istediginiz ölçülerde bir tankı ikinci el olarak da yavaş yavaş daha ucuza toparlaya bilirsiniz. İlk önce besleyecegın canlılara karar verip üç aşagı beş yukarı tankın canlı yüküne görede seçim yapılmasında fayda var.Gerçekten almaya karar verdiginiz bir şey için danışmadan karar vermeyin.

6. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Merhaba Ahmet Bey

Kisisel fikrim kendinize zaman taniyin herbdetayi okumaniz ve arastirmaniz yonunde ne tip bir tank yapacaginiza herseyden once karar verin. Zira mercan beslemek istiyorsaniz 60 h bence yuksek olacaktir.

Ayrica size onerilen urunlerin hicbirinde marka model belirtilmemis cok ucu acik ve bana kalirsa bu hobi (ki bence hobi olarak adlandirmak yanlis hastalik diyelim) hemen hemen her bitce ile yapilabilir. Yani kendinizi 400 lt diye sartlamayin.

Ne beslemek istiyorsunuz

1 sadece balik
    2 balik + mercan
    3 sadece mercan

Bana kalirsa once buna karar verin daha sonra forum iverisinde arastirmaya bakin.

Takildiginiz yerde ustalar mutlaka yardimci olacaktir.

Hevesinizi kirmayin cunku belli bir kere kaniniza girmis geciktirmekten baska bir ise yaramaz :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Buraga aynen katiliyorum.

burak ozu bunu beğendi.
  8. Erdal

Erdal

Hoş geldiniz hiç aceleye gerek yok eğer sabırsız olursanız çok üzülürüz hobi başlamadan eziyet olur, bir çok altarnatif sunarız elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince el birliği ile ortaya bir şeyler çıkartırız içiniz rahat olsun doğru yerdesiniz tekrar hoşgeldiniz.

ErmutluAhmet ve ünal57 bunu beğendi.
  9. ErmutluAhmet

ErmutluAhmet

İsim:
    Ahmet Ermutlu
    Balık ve mercan istiyorum aslında ama seçeceğim türler mercana zarar verecekse sadece balıkta düşünebilirim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 21 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş