1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Kurulum Maliyeti

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. yüksel korkrmaz

yüksel korkrmaz

İsim:
    yüksel korkmaz
    duvar işi bitti ama şimdi beni düşündüren maliyet :) akvaryum ortalama 700 liraya patlıcak dolap işi nekadar tutar bılmıyorum ama 800lira çıvarı olur dıye dusunuyorum şimde içine alıcagım aksesur ıcın fıyatlandırma ortalama ne tutar arkadaslarlar fıkır verırmısınız akvaryum sanırım 300 lıtre bısey olucak kırılan duvarın net ölçüsü 165 *60 suan

Ekli Dosyalar:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. yüksel korkrmaz

yüksel korkrmaz

İsim:
    yüksel korkmaz

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 31 Ocak 2015
    veysel, cimlikaya, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun...

4. yüksel korkrmaz

yüksel korkrmaz

İsim:
    yüksel korkmaz
    İş bilmemek çok kötü valla. Bir aydır aşağı yukarı okuyorum okuyorum kafa basmıyor yinede. Elimde patlar diye korkuyorum.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Patlamaz merak etme bir şey olmaz, öncelikle dolabını yaptır bitir sonrasında da akvaryum ölçülerine bakalım.

6. yüksel korkrmaz

yüksel korkrmaz

İsim:
    yüksel korkmaz
    abi yarın yada pazartesi gelicek marangoz patlamak derken :D balıklarımız ölür elimize yuzumuze bulastırırım dıye korkuyorum
    ayrıca dedıgın gıbı dusunuyorum bende once dolab yapılcak sonra akvaryum bı odadan sıfır olucak dıger tarafta dolap ıcınde mahzemeler olucak ama duvarı fark ettıysenız ortadan kırdım 25cm gecemıcek sump sıkıntı olurmu bılmıyorum ama ona gore genıs yapıcam artık sanırım sump'u ayrıca mobilyada oloması gereken bısey varmı ozel olarak boru ve elektırık sıstemı ısık arka tarafta olucak yanı akvaryum sanırım 25cm yatayı olucak bunun 10 cm falan duvar arasında kaldıgından dokunamıyacagım ısık sıstemı ıcın veya mobılya ıcın ne öneırırsınız yanı nasıl bısey yaptırmam gerekır.

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Duvar 25 cm ise akvaryumun genişliği en minimum 5o cm olacak, 25 cm dolap olan tarafa taşacak. Bu şekil olursa dolap derinliği en az 35 cm olsun. 30 cm derinliğinde bir sump yapılsın. Sump yüksekliğide en az
    40 cm olacak dolap yüksekliğini buna göre ve ps sığacak şekilde düşün.

Yerden akvaryumun tabanının oturacağı yerin yüksekliği kaç cm?

Bunlar halledilsin aydınlatma vs besleme istediğin canlılara göre şekillenir. Birde kurulum konusu açalım artık tanışma konusundan devam etmeyelim.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  9. alaaddinyildiz24

alaaddinyildiz24

İsim:
    alaaddin
    Merhaba Böyle bir akvaryumun benim için maliyeti ne kadar olur acaba ? Videoyu çektiğim arkadaş 6.000 tl istiyor bu fiyat normal midir bu akvaryum ve balıklar için ?

10. resifadam

resifadam

Bence çok fazla

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ekipmanları bilmek gerek ama yine de fazla geldi bana

12. İkinci elde 1500 TL ye satılan/alınan protein skimmer var, keza led armatür var. Ekipmanı bilmeden yorum yapmak zor. 18 kg ithal kayanın ikinci elde 200-300 TL ettiği bir dönemde yaşıyoruz arkadaşlar :)

veysel bunu beğendi.
  13. Byart

Byart

İsim:
    kerim
    Paylaşımlarınız için teşekkürler bende maliyet hesabı yapıyordum yeni akvaryum için paylaşımlar şahane .

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Mart 2018
  14. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ben Litre*80tl olarak hesaplamistim bir ara.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Evdeki hesap + % 25 derim ben

Sayfayı Paylaş