1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz akvaryumu kurulum maliyeti

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde ertnylmz tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Arkadaşlar BOYU MT50 80 litrelik bir akvaryum ve bu akvaryumla sıfırdan bir deniz akvaryumu kurmayı düşünüyorum ekipman maliyeti konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Kisisel olarak ilk once bu hobide, canli sagligi ile ilgili olan konular disinda, hicbir seyin ACIL olmamasi gerektigini soylemem gerekiyor.

Hazir sistem deniz akvaryumu hic kullanmadim ancak netten baktigimda PS vs detaylarini goremedim. Saniyorum kendinden ps yok.

Ne beslemek istiyorsunuz ?
    Elinizde hangi malzemeler var ? (Akvaryum var mi yoksa alternatiflere bakilabilir mi ?)

Nasil su kullanacaksiniz ?

Kum, kaya ne kullanacaksiniz ?

Portal bu konuda ciddi bir ansiklopedi gibidir. Sadece konulari, iceriklerini biraz okumaniz bile on bilgi anlaminda size yardimci olabilir.

Cevaplara gore yavas yavas sekillenir.

Hayirli olsun.

Oncelikli tavsiyem, eger henuz kuruluma baslamadiysaniz acele etmeyin ve bol bol okuyun. Sonradan telafisi zor olacak olan hatalar, su an hesaplamaya calistiginiz maliyetin uzerine, dunya kadar masraf cikmasina sebep olacaktir.

ertnylmz ve Pennywise bunu beğendi.
  3. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Evet akvaryumda ps yok ve beslemek istediğim balık palyaço ve ona uyumlu mercan olabilir ortada alınmış hiçbirşey yok sadece yaptığım kısa bir araştırma konusunda o akvaryumu uygun gördüm ama kesin kararlar yok ortada sizin gibi bu işte profesyonel arkadaşların beni yönlendirmeleri sayesinde birçok şeyi netleştiricem...

4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ben hazir sistem hic kullanmadim ancak alternatifleri oldukca kisitliyor dusuncesindeyim.

Eger hicbir sey yoksa, bol bol okuma arastirma sureci basliyor.

Bunun icin en dogru yerdir Portal.

Once okuyup surecte olasi yasayabilecegin seyleri gormen ve ardindan netlestirmeye calismani oneririm

ertnylmz bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hazır sistemi unutun derim hazır sistem kullanan birisi olarak.
    Bir çoğumuz 2 palyaço 1 Anemon olarak başladık ama olayın bununla hiç alakası olmadığını öğrendik.
    Bütçe ise değişken bir şey muhakkak.
    Ortalama bin TL gibi bir rakamı gözden çıkarmak lazım bence.

ertnylmz bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Uzun soluklu düşünüyorsanız alt yapısı sağlam normal bir akvaryum kurun derim...

ertnylmz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş