1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz akvaryumu kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız deniz akvaryumu kurmak istiyorum, yeniyim bilgi yok. Bana yardımcı olurmusunuz? Hangi konuları okumalıyım ,neler bilmeliyim malzemeler ne işe yarar, en önemli konuları verirmisiniz?

2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kurulum konularından başlayabilirsin Murat. 2 gün sonra görüşürüz :D

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Yusuf abi kafayı yemezsen görüşürüz gibi oldu bu :D daha çok yol var çok şey öğrenmem lazım ama, artık tatlı su bana zevk vermiyo son noktayı koymak istiyorum ben konuları iyice geziyim.:)

4. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Estağfiruullah. Kafayı yemezsin, hepsi birer ders niteliğinde. Pembe dizi gibi. Çok yararı olur emin ol.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Evet abi çok güzel konular var gerçekden hepsini okuycam, paylaşım yapan herkeze teşekkür ederim ..

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Konuları okuyup tank ölçülerini ve malzemeleri kafanda netleştirirsin zaten, sonuçta tecrübelisin de tatlı suda böyle olunca da eminim güzel bir tank çıkar ortaya.

ZeRo-x7 ve KGEYGS bunu beğendi.
  7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Birde Sadece forumu okumak yetmez Reefedu ya da oku.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Haziran 2015
    ZeRo-x7 bunu beğendi.
  8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat aklındaki ölçülere yakın kurulumları okuyarak başla..Aklında sorular oluşacaktır cevabını diğer bir kurulumda bulacaksın. Ölçülerini ve beslemeyi düşündüğün canlıları kafanda planlayınnca konunu aç hep beraber girişiriz işe .

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murat abi helal olsun,hiç korkma yanındayız,güzel bir kurulum yaparız...:)

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Teşekkür ederim öncelikle desteğiniz için, konuları gözden geçiriyorum kafamda netleştir'dikden sonra yardımınızla kurucam inşallah:)

YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Kafamda hemen hemen bişeyler oturmaya başladı ama daha çok yolum var gece gündüz portalda makaleleri yapılan tuzlu su konuları okuyorum. Öncelikle sormak istediğim konulardanda bilindiği üzere 110x60x50:330 litre tankım var. Zamanında akıl edemedik tercih ederken sump sistemine geçişli bir tank almadık yada camı deldirmedik, temel abinin konusu bu konuda bana yardımcı oldu sump nedir o konudan öğrendim teşekkür ederim. Sump sistemi için akvaryumun mobilya dolabıda uygun değil sağda solda kapaklı yeri var 'ama ortada,da engel var nasıl anlatsam bilemedim:). Sanırım önce akvaryumu değiştirmekle başlıcağım bu işe çok işim var çok. :koptum:

veysel bunu beğendi.
  12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat fotoğraf eklersen bir şeyler yapılabilirmi bir bakılır.

13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Murat abi fotoğraf eklerim tabi ama, ümitsiz vaka gibi akvaryuma sump deliği açdık diyelim , mobilya sump sistemi için kurtarmıcak gibi bana geliyo . Hani bunu yapanda satanda bu akvaryum mobilya tatlı su içindir diye yapmış:koptum:. Bu işe giricez olmadı güzelinden bi akvaryum alıcam hiç olmazsa aslında kafamda 500 litrelik bi tank yapmak var ama .temo29

murat parin bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Niyet etmek bile işin yarısını bitirir...:)

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Abi bu dolap 2 kapaklı ortasında 2 tane yuvarlak metal var sorun burda,dolapla bütün bu yer çünkü, ve bölmeyi oluşturuyor.Resimler telefonla çekildi görüntü kötü, az kusura bakmayın ben işin içinden çıkamadım ortadaki bölme kesilebilir olmıcak bişey değil degobaj halleder ama, bu sefer mobilya sakata bincek agırlık binince . O bölme mobilyanın orta kısmı desteklıyo sanki? şimdiden teşekkür ederim eğer olmıcak gibiyse yeni tank alıcaz mecburen yusuf abinin tankını çok beğenmiştim siyah ayrı bi hava katmış. :koptum:
    Bu Dış filitrenin olduğu bölüm sol kapak bölümü içi bu şekilde dağınıklık iççin kusura bakmayın:)

Sorun burda işde kırmızı okla gösterdiğim yer dolapla bütün ortada o mdf , 2 kapak geçişi bölmek için koyulmuş çıkma filan değil sabit .

Abi 62 yükseklik 43 Genişlik dolabın içi Sump için yeterli olçüler olurmuki?yada nasıl olur ?.

Sağ taraf kapağın yemlerin durduğu yer cıkmalı bölme alınabiliyo yani. Ama ortadakı dolapla bütün mdf bölme sol kapağa geçiş vermiyo içerden:)

Öbür tarafa geçiş yok göründüğü gibi.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Haziran 2015
  16. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat akvaryum dolabının orta kısmında demir ayaklar var demişsin.Onları kaldırıp alt dolabın üst kısmına yatay alimünyum taşıyıcılar atman lazım birde akvaryum tabanına bir delik delinmesi lazım.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deliği arka üst sağ veya soldan da delmek mümkün, daha kolay olur. Aşağı kısım düzenlenirse sump yerleştirilebilir. Önce delik işini çözmek lazım.

Sayfayı Paylaş