1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Kurulumu Resimli

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Deniz akvaryumu kurulumu resimli tarife ihtiyacı olanlar olabilir ama yazı başında bu işler resimlere bakarak çok sağlıklı olmaz uyarısını yapmış olalım. Bu açıdan Deniz Akvaryumu Kurulumu yapmak üzereyseniz veya içinden çıkamadığınız birkaç konu varsa o halde en güzeli Deniz Akvaryumu Kurulumu (A-P) forumuna konu açmanız ve yorumlar eşliğinde ilerlemeniz. Bu deniz akvaryumu kurulumu sırasında resimlerden medet beklemeyi en aza indirir.

  Deniz Akvaryumu Kurulumu Resimli Destek

  Önce kumu ekliyoruz akvaryuma. Tabii burada bir kıstas var, canlı kum kullanmayı planlıyorsanız önce suyu doldurup, deniz akvaryumu tuzu ilave edip karıştırdıktan sonra canlı kum ekliyoruz, canlı kum değilse sudan evvel ekleyebiliriz.

  deniz akvaryumu kurulumu resimli kum.jpg

  Akvaryuma suyu ilave ediyoruz ve dolduruyoruz. Bu aşamadan sonra doldurulan tatlı suyu deniz suyu haline getirmek için deniz tuzu ilave ediyoruz. 1 kg tuz 30 litreye ekleniyor ve en son ince tuz yoğunluğu ayarı yapılarak suyun tuzluluk oranı 1024 değerine ayarlanıyor. Tuz ilavesi ardından akıntı motorları çalıştırılıyor ve tuzun erimesi sağlanıyor.

  Deniz akvaryumu kurulumu resimli.jpg

  Deniz Akvaryumu Kurulumu Resimli Tarifte Canlı kaya Aşaması

  Kum eklendi, su dolduruldu ve deniz tuzu ilave edilerek eritildi. O halde deniz akvaryumu kurulumu resimli tarifimizde sırada canlı kaya ilavesi var. Bu konudaki desteği Deniz Akvaryumu Dekoru makalesinden alabilirsiniz. Searmik kaya, caribsea kaya, canlı kaya, kendin yap kaya kullanmak mümkün. Sırada protein skimmer ekipmanımızı devreye almaya geliyor, dekor öncesi de çalıştırmanız mümkün, zaten kum su ve tuz ilavesi ardından tuz eriyip su berraklaştığında dekor öncesi Protein Skimmer Kurulumu yapılmalı. Bu konuda da desteği linkten alabilirsiniz. Sonuç olarak ana hatları budur, deniz akvaryumu kurulumu resimli kısım buraya kadar, sump, aydınlatma ve diğer detaylar için forumdan destek alabilirsiniz.

  Akvaryum Portalı
   
  Bozzzok ve cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş