1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

deniz akvaryumu kuruyorum yardım

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ugur gok tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ugur gok

ugur gok

İsim:
    uğur gök
    Arkadaslar daha önce tatlı su akvaryumumu tuzlu suya cevirmek istiyorum demiştim ama şimdi 50x45x30 cm ölçülerinde hazır tüm malzemeleri içinde akvaryum aldım. İçinde ufak bir ps ve arkasında sump sistemi ve içinde işıklandırma sistemi hazır vaziyette. İçine damacana suyunu koyup tuzunu hazırladım canlı kayaları koydum yaklasık 8 kg kadar canlı kaya koydum akvaryum 40 gün kadar çalışır vaziyette bundan sonra ne yapmam gerekiyor neler alırsam daha iyi olur ? Suya eklemem gereken birkaç kimyasal var mı ? canlıları nereden alabilirim gibi konularda bana yardımcı olursanız sevinirim resif akvaryumu düşünüyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryumunuz. Akvaryumu kurmuşsunuz ancak taktir edersiniz ki ekipmanlarını bilemiyoruz ve kurulum şeklinden de haberdar değiliz. Arka sump derken nasıldır, ölçüleri nedir, içinde neler var ? Ps markası, akını motoru, kullanılan tuz, tuz yoğunluğu nedir ? Yanlış bilgi ve yönlendirme yapmak istemeyiz. Bence akvaryumunuzdan birkaç fotoğraf ekleyin ve genel şartları görelim. Neler yaptığınızı anlatırsanız iyi olur.

3. ugur gok

ugur gok

İsim:
    uğur gök
    Akvaryum hakkında pek bilgim yok ama fotografları ekliyeyim o zaman daha iyi olur herhalde Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş