1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu PS'sız Olur Mu ve Satın Alma

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde baranos tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. baranos

baranos

İsim:
    Baran
    Merhaba,

Bu işe çok merak sardım yeni başlayacağım, herkese yardımları için şimdiden çok teşekkürler.

Arkadaşlar uygun fiyata bir alışveriş sitesinden nano da olabilir deniz akvaryumu edinmek istiyorum malum öğrenciyiz fiyatlar da çok 400-500 gibi ne yapabilirim?

Önereceğiniz bir site var mıdır?

EK SORUM:
    35LT'lik nano bir deniz akvaryumu kurmak istesem akvaryumcudan uygun fiyatlı normal akvaryum alıp sump sistemi olmadan kullanılabilir mi? veya Protein Skimmersız olur mu?

2. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Bende yeniyim bu hobide..Ama şunu kesin diyebilirim ki 35 litre akvaryum olur ama seni uzun vadede tatmin etmez.Ps olmadan olur ama bakımını su değişimini hiç aksatmaman şartı ile.aksi takdirde sorun yaşaman muhtemel..başlangıcı da tanıdık akvaryumcudan oturmuş su alarak yaparsın hızlı giriş olur..yemek yapmaya üşenen öğrenci neslinin su değişimini aksatmamasıda bana inanılası gelmiyor darılma ama... :) emin ol 70 80 litre bir tank ps olmadan 35 lt tanktan daha kolay olur bence..

Pennywise, baranos ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Olmaz diye birşey yok olur ama zor olur ;)

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ben sizin yerinizde olsam 40x40x70(h) bir akvaryum kurar 30 cm kum koyar mobilyayı ona göre tasarlar kumun gözükmemesini sağlardım. Birde şelale filtre ile mekanik filtrasyon. En azından bir şansımı denerdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. baranos

baranos

İsim:
    Baran
    70 litre tank alacağım ek olarak şelale protein skimmer alacağım sanırım bu şekilde olur?

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. baranos

baranos

İsim:
    Baran
    Arkadaşlar, 70LT veya 50Lt tank alıp normal akvaryumcudan buna internetten şelale protein skimmer aldığımda oluyor sanırım ek olarak hiçbirşey bilmiyorum şık bir akvaryum istiyorum mercanlı kayalı filan, ne kumu almalıyım? Nereden alsam? Nasıl yapsam önerileriniz nedir

Düzenleme: 9 Temmuz 2015
  7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Olmaz diye bir şey yok bu hobide ama maceralar var :)

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Haftalık su değişimi ve iyi oksijen verilirse ps olmadan olur, ama ne olur kısıtlı canlı ile olur oda tatsız bir şey olur...;)

Yasin1453 ve Pennywise bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Alparslan bunu beğendi.
  10. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Arkaraşım bak sana bir saat önce dedim 35 lt tatmin etmez diye 70 80 lt demiştim.şimdi birde mercan falan girdi işin içine :) ınternette veya akvaryumcularda xelong marka kandinden şelale filtreli 70 lt, şelale filtrenin motoru da suya akıntı verecek kadar idare eder... kapağında iki grup led var ama cabuk su alıyor silikonlayıp kullanman gerek.260 lira civarı fiyatı..

11. baranos

baranos

İsim:
    Baran

Hocam zaten şöyle bir konu açtım 70 litreyi tartışıyoruz :) Bu dediğiniz ürünün linkini verebilir misiniz?

Konu:http://www.akvaryumportali.com/thre...umla-deniz-İşine-giriyorum.21140/#post-349711

12. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Balık olarak iki palyaço bakacam kaşıntı tutmaz beni dersen ki çok öyle diyenler gördüm sonra ya bu akvaryuma blue tang olur mu sorusunu soran :)
    Benim akvaryumum 50*35*35 ve ps yok, 15 günde bir %20 su değişimi var, sumpta seramik yığını var. Katkı olarak ta kH ve all elements kullanıyorum sadece. Manzara aşağıda.
    Kaşıntı bitmiyo ama 80*60*50 akvaryum yapılıyor şu anda...

o, IMG_20150629_210829.jpg

Pennywise, Alparslan ve cimlikaya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş