1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu showroom

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde South53 tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Herkese merhaba,
    Herşey kızıma Hediye edilen küçük tatlısu akvaryumu ile başladı,yıllar önce kuma gömdüğüm 3-4 yıl süren akvaryum aşkımın tekrar su üstüne çıkmasını sağladı.1980 li yıllarda amatörce bu hobiyle yaşadığım çok güzel vakitlerim hayallerim olduğunu yavru alma işlerine bile bulaştığım okuldan gelirken elimde bir torba canlı pire bir torba kurt(kötü koku nedir bunu koklamadan konuşmamak gerekir) ve yeni balıklarımla, annemin yeter demelerini hatırladım. Ve bu işi kızımada bulaştırma kararı aldım. Önce ticari tuzak sayesinde küçücük akvaryuma tıkıştırılan balıklarımız için 150 litrelik bir akvaryum almakla işe başladım sonrada ekipman ve uyumlu balıkların bir araya getirilmeleri ve klasik olmazsa olmazlar...
    Lafı uzatmayayım ve zehirlenme olayımı aktarayım. Ben geçmiş anılarımı yeni türemiş petshoplar veya eskiden beri bu işi layığı ile yapmış abi ve kardeşlerimle tazelerken hiç hesapta yokken tanıştım deniz akvaryumu ile...bir akvaryumcuda ve mercanların odalgalanırken gözlerini açıp kapamalarını rengarenk verdiği pozlarını gördüğüm andan beri zehirliyim. 20-25 gün oldu...geziyorum araştırıyorum soruyorum öğreniyorum anlıyorum...kısaca bu bambaşka denizakvaryumu dünyasına yeni girmenin heyecanı ile şu aralar çok mesudum. Aslında yorum yapacak çok bilgi edindim zevkle bunlarıda sizlerle paylaşacağım ama öncelikle sizlerden şunu isteyeceğim....acaba özellikle tavsiye edeceğiniz akvaryumcular kimler...şuralara git şu insanlarla konuş şu showroomları seyret benim gibi meraklı heyecanlı yeni başlayan ları yönlendirmenizi rica ediyorum...
    Analiz ve topladığım bilgileri yakında sizlerle paylaşmak yorumlarınız almak çok keyifli olacak.

Teşekkürler
    Herkese saygı ve sevgilerimle...

argento76, veysel, YMR_AY ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle Portal a hoş geldiniz,anılarınızı zevkle okudum,güzel bir kurulum yaparsınız inşallah...:)

3. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Kötü koku olayını ben şimdi eşimden duyuyorum ve sizi çok iyi anlıyorum :) Hikayeniz güzel inşallah istediğiniz bir kurulum yaparsınız...

4. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Bence eminönü akvaryumlar için güzel bir yer.Orada bir çok malzeme var gezmediyseniz orayıda gezmenizi öneririm

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun kararınız, hepimiz benzer şekilde bulaştık aşağı yukarı. Güzel ifadeler ile sürecin aktardığınız için teşekkürler. Forumda bulunan esnaflardan oldukça memnunuz işin aslı, doğru bilgi ve yönlendirme yapacaklardır. Akvaryum Esnafı Ticari Faaliyet ve İlan Portalı bölümünden bilgi alabilirsiniz. Güzel ve içinize sinen bir akvaryum olur inşallah.

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Giriş yazınız için teşekkür ediyoruz. Çok güzel açıklamışsınız...

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Yeni başlangıcınız hayırlı olsun inşallah...

8. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Hayirlisi olsun ,sadece bazi kararlarda sabirli olun yeter, kafanizda bir canli yapisi belirleyin burda tartisalim. Mesela biliyorsaniz istediginiz mercan ve balik turlerinden baslayalim, canlilarin ismini veya resmini koyun konuyu acalim tartisalim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yeni başlangıç her her daim heyecanlı oluyor. 20 senedir bu heyecanımı hiç bir dakika kaybetmedim. Yeni başlangıç hayırlı olsun, keyifli paylaşımlar.

argento76 bunu beğendi.
  10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Forum'a hoşgeldiniz. Portalda çokça bilgi ve kurulum konusu var bu konulara göz attıkça zaten birçok unusur kafanızda şekillenecektir.

11. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Temennileriniz ve yorumlarınız icin tesekkur ederim.
    Aslinda bi yandan bu isi ogrenirken hem hobi hemde bu sektore yarar saglayacak yorumlar yapabilirsem sanirim herkesin ozellikle benim gibi acemilerin cok yararina olacagina inaniyorum. Bazi forumlarda bu sektorun ve akvaryumCularin neden gelismedigi veya nasil gelismesi gerektigi konulari hakkinda yorumlar okudum.
    Yeni baslayanlarin yasadigi sikintilar ne kadar aza inerse bu is o kadar cok insana ulasir kanisindayim. Magdur ve mutsuz 1 insanin en az 10 kisinin bu ise bulasmadan baska hobilere kaymasina sebep olduguna inaniyorum. O yuzden bu isi gercekten bilen insanlarla konusmak istisare etmek cok onemli. Umarim, bu isi yeteri derecede bilmeden sadece "duygusal" sebeplerden yapan, akvaryumunda olu balik dolu bi sekilde o canlilara saygi duymadan musterisine "hizmet"eden akvaryumcular kisa surede sektorden duserler....
    Saygilarimla

Alparslan bunu beğendi.
  12. Zeugma

Zeugma

Yer:
    istanbul
    İsim:
    ümit demirel
    Öncelikle hoşgeldiniz.İnşallah hayalinizdeki akvaryum gerçekleşir .Söz konusu koku ise bizlerinde hoşlarımıza gidecek kokular onlara zarar verir onlara kötü kokudan fazlasını yaşatmak zorunda kalır .Gülün dikeni vardir, akvaryumunda kokusu

Sayfayı Paylaş