1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Sipariş Ölçüleri

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde taakaa tarafından 4 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Deniz Akvaryumu Sipariş Ölçülerini önümüzdeki günlerde vereceğim. Ölçülendirdim son kez de siz bakıp yorumlayın hata olmasın:) Sump biraz uzun kayıt yapmama gerek var mı?

2. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Cevap: Deniz Akvaryumu Sipariş Ölçüleri

Özkan abi fiyatı 10 ve 12mm cam dan aldım sadece tankın ücreti 12 mm camdan 380 gibi bir rakam (ön ve yanlar ekstra clear) Sumpu 0,8 lik cam ile düşünüyorum onun da getirisi 250 tl civarı olacak tahminim belki daha az olabilir ona fiyat almadım.

12 mm kayıt kuşaksız kurtarmaz diyorsun sanırım ya da rahat uyutmaz öyle mi?saat:gif

15mm olursa önümüzdeki aya kalır o iş:D

3. Türker İnan

Türker İnan

İsim:
    Türker İNAN

Extra clear dediğin camın marka ve modelini veya linkini paylaşırmısın.
    teşekkürler

4. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Marka model değil ,cam çeşidi bu normal düz cam kalınlığı arttıkça yeşilimsi bir renk alıyor, ekstra clear ise şeffaf bir cam bir resim ile örnek vereyim.

Üstteki cam ekstra clear. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

5. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Şaşırtma camlarını düz hesap 30*50 ölçülerinde söyledim gerek yoktu küsürata tatlı su haznesini onlara yaslayacağım 15 cm den fazla olacak genişliği .Ana kısıma 50 cm genişlik yeterli buldum.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Gayet yeterli bence. PS nin tabanı kadar sump zaten yetiyor fazlası sana kalmış.

7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

8mm cam abartı olmaz sanırım 120 cm uzunluk var ?

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Doğan
    Taban Camın : 1300mm*800mm
    Ön ve Arka Camın : 1300mm*600mm
    Ara Camlar : 773mm*600mm

Cam kalınlığı 12 mm olursa bu ölçüler doğru. Kuşak kullanmak istemşyorsan 15mm aşağıya bana göre sıkıntı olabilir, 15mm süper olur.
    Ama kafam rahat etsin diyorsan 10mm kuşaklı yap gitsin, 12 mm bile gerek kalmaz.

9. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Özkan abi 15mm cam şuan beni aşar 10 ile 12 de fiyat 45 den 75tl'e atlıyor 15mm de 100'tle yakındır.Gerçi sipariş vermeye giderken yine onun da fiyatını isterim.Camları söylediğin yerden(Adalıdan )alacağım bugün konuştum ölçülerde milim oynamaz dedi sevdim orayı.Armatür için tankın etrafına bir çerçeve yapacağım zaten yani kayıt kuşak görmeyeceğim ama kayıt kuşak aşağıdaki gibi olacak ışığa çok engel olur mu? Tek derdim o:smiley33:

10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Günlük temizlerseniz ışığa hiç bir zararı olmaz, sonuçta armatürlerin önünde de cam kullanılıyor. Yalnız ızgaranın üzerindeki kuşak olası yosunlanma, ölü balık yapışması.. vs. yani herhangi bir tıkanıklıkta akvaryumda taşma yapabilir. Su seviye sensörü ile halledebilirsiniz bunu da.

11. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Kuşak nasıl bir sıkıntı yaratır o bölgede anlamadım??

12. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Camın alg kaplanması daha kolay ve bir kısmı kapalı olacağından su sadece aradan geçmek zorunda kalacak yani üstten atlayamayacak yeri geldiğinde. Tıkanma riski daha yüksek demek istiyorum.

13. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Su zaten kayıtları geçmeyecek su yüksekliği 50cm falan olacak Waveboxtan dolayı camları 60cm yaptırıyorum ki su seviyesini aşağı çekmek zorunda kalmayayım.Anladım dediğinizi şimdi camda alg olur aşağıdaki ızgaranın bir kısmını kapatır diyorsunuz ,haklısınız ama aşağıya gerekli uzunluğu vereceğim sağolun tavsiyeniz için:ay:

Sayfayı Paylaş