1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz akvaryumu sump tankında artemia çıkarma mümkün mü?

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde cihan karip tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Benim sipa camdan ayrılmıyor..Şimdiye kadar kiyamayip muz ve nar yedirmisligim var..Nardan pek hoslanmadi ama muz seviyor.:)
    Ben o börtü böcekleri görmek için suya giriyorum desem nasıl farklı baktığımız anlaşılır..Ama usengeclik ayni:D

2. cihan karip

cihan karip

İsim:
    yeniuye
    Merhaba tekrar şuanda meç artemia çıkarma seti ni kullanarak dun saat 17 de deniz alvaryumumdan su alarak çıkarma işlemini baslattim ve şuan takipteyim artemialarin beslenmesi ve üremesi konusunda da çalışmalara başladım ilk olarak besin olarak maya çorbası yapicam gelişmeleri buradan paylaşacağım herkese iyi hobiler

3. Katastrophe

Katastrophe

İsim:
    Fatih Çelebi
    Bahsedilen artemia çıkarma düzeneği Tom Hatch'n Artemia Feeder. 85-100 lira gibi bir fiyatı var. Tatlı suda kullandım. Ertesi gün içindeki bütün tuzlu su bitkili tankıma devrilip dökülünce ertesi gün sattım. Şuan tuzlu su kurmayı düşünüyorum.

4. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    O aletten ben aldım ve kullanıyorum sürekli ve 1.025 de artemia lar çıkıyor şu karışıyor yalnız ama direk akvaryum suyu doldurdugumdan sorun yok .sürekli canlı yem oluyor aydinlatma sürekli açık olmadı için 1 hafta boyunca çıkma işlemi devam ediyor.tek sorun hava motoru çok ses yapıyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burak ozu bunu beğendi.
  5. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    20161017_183029.jpg 20161017_183024.jpg yukarı doğu çıkıyor yumurtadan çıkan artemialar.

burak ozu bunu beğendi.
  6. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Siyah boru ile bir deney yaptım eğer tutarsa paylaşırım. Hem çok ucuz hem zahmetsiz olacak tabi olursa şimdi dün artemia koydum bakalım bugün yada yarın çıkmaya başlayacak mi

Sayfayı Paylaş