1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Tuz Oranını Düşürdüm

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde kayhan tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    Deniz akvaryumu tuz oranını düşürdüm, yaz geldi suda buharlaşma daha çok olacağı için deniz akvaryumu tuzluk miktarını 1023 den 1021 e düşürdüm. Nedeni ise, su buharlaşmasında tuzluluk oranı yükselmesin diye düşündüm.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Günlük buharlaşan su miktarı ne kadar ölçüp, basit bir düzenekle su tamamlayabilirsin tuz oranını düşürmene gerek yok bence. Ben mesela 5 lt. lik pet şişeyi ortadan kestim üsttede boşluk var ileride buharlaşma artarsa diye, altına hava hortumu ve ayar vanası ile ayarladım, günlük 1,5 lt. suyum eksiliyor oradan tamamlıyorum. O eklediğim tatlı suyu 24 saatte bitiriyor su eksildiği anlaşılmıyor bile. Tabi bu ayarı yaparken en az bir hafta uğraştım.

YIKIKTEMO, kayhan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Coşkun bu çok etkili olmaz kanımca, zaten buharlaşma ile gerçekleşecek olan yükselme endişe edeceğin seviyelerde olmaz.

Sayfayı Paylaş