1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu ve İstavrit Balığı

Başlığı 'İlginç Videolarımız' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu ve istavrit balığı benim için çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Elbette aşağıda bulunan videoyu ilginç Deniz Akvaryumu Video bölümünde yayınlamamak olmazdı. Evet, burada veya diğer forumlarda içinde güzel ithal mercanların olduğu, rengarenk balıkların olduğu videoları hep görüyorsunuzdur. Oysa bu video belki de bu ifadeyi okuyanlara ilginç gelecek ama benim için en özel video. Bunu neden ifade ettiğimi merak ediyorsanız, kısaca bu konuyu okuyan misafirlerimizin anlaması için hatırlatmak istiyorum. Hobide yeni olanlar belki anlamaz ama deniz akvaryumu ve istavrit balığı şunun için değerli; Siz bir deli olarak bir tarihte ortaya çıkarsınız, farklı bakıyorsunuzdur, başka düşünüyor, yazılan ve çizilen birçok bilgiye anlam veremiyor, mantık kuramıyor ve düşüncenizi klavyeye dürüstçe yazıyorsunuzdur, deniz akvaryumu mercedes, tatlı su akvaryumunun Murat 124 olduğu dönemlerde yeni ve sapkın fikirlere bakış açısı direk bunu okuyan yanlış anlar, bunu okuyan uygularsa, bunu duyan hoplarsa diyerek dizginleniyorsunuz ve yetinilmiyor, fikirlerinizle alay ediliyor. Bu alaylar birden fazla girmeye gerek yok ama, bunlardan biri de aşağıdaki videoda olan. Yani...Marmara deniz suyu ile akvaryum kur ve bir de istavrit ekle olsun bitsin ifadeleriydi. Bugün sayısını bilemediğim kadar Marmara doğal suyu ile akvaryum yürütülüyor olsa da, en büyük gurur kaynağı bir deniz akvaryumu içinde İstavrit balığını da görmektir. Zaten erdem, bunu yazabilmektir, kısaca SPS mercanları ile, milyarlık balıkları ile dolu akvaryumlarla dolmuş sayfalarla herkes hava atabilir ama önemli olan deniz akvaryumu ve istavrit balığı ile de gurur duymayı bilmektir. ;)

Oceanic: Özgür MENGİ arkadaşımıza video için teşekkür ediyoruz.

Emirk0652, eltes elektriks, Yasin K. ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Benim de çok hoşuma gitmişti. Bir de arkadaş gobi balığından yumurta almıştı.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Temel Abi eline sağlık...Babaannem bu istavrit i diyemiyor istiraat diyor Ölüyorum gülmekten :koptum:

4. siftery

siftery

Yer:
    rize
    İsim:
    hızır şeref gültekin
    işte istediğim makale :D tam benlikmiş :)

Sayfayı Paylaş